Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért éri meg létrehozni egy...

Miért éri meg létrehozni egy hosting céget?

Figyelt kérdés
Lényegében VPN és szerver hosting lenne a fő profil, továbbá domain bejegyzés. Milyen előnyei és hátrányai vannak ennek? Mit gondoltok milyen megtérülési ideje lehet? Miért van ennyi hasonló cég az országban? Ennyire megérné?

2021. febr. 8. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobb szolgáltatást kell nyújtanod olcsobban, mint a többi és akkor beindul.
2021. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen indul be, előnye hogy ha már van egy jó ügyfél kör, lényegében könnyű pénz, mert a fenntartási költségen felül ki termel egy cég fenntartását, és 1-2 ember munkabérét.

Hátránya, hogy első 1-2 év erősen mínuszos, csak hostingól nem fog megélni. Ezért szokták kapcsolni a vállalkozás más profiljával, ahol szükség van szerver kapacitásra is.

Így a szervert mindenképp fenn kell tartani, és ha szabad hardver kapacitást kiadják, csökkenti a kiadást.

2021. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért éri meg?

Azért, mert másnak meg jobban megéri bérelni egy VPS-t vagy tárhelyet, mint saját vasat venni, fix IP-t bérelni, nem is beszélve a sávszélességről...

Ha egyszer egy szerverpark elkészült, onnantól kezdve az minimális befektetéssel hozza a pénzt. Egy ilyen vállalkozás beindítása eléggé költséges, még akkor is, ha csak kicsiben kezdi az ember, de ha úgy számolsz, hogy kb. másfél-2 millió egy 32 magos szerver 64-12 GB RAM-mal, és ezt te feloszthatod akár 32 kisebb, vagy 8-16 közepes szerverre, és összességében havonta 30 ezret elkérhetsz érte, így már nem hangzik olyan rosszul. Ez egy évben 300 ezer. Kell pár év, mire behozza az árát, de maga a vas minimális ráköltéssel 10 évig is kibírhatja. Most persze csak a legalacsonyabb piaci árakkal számoltam. Kicsivel drágábbért lehet komolyabb szolgáltatásokat is biztosítani. Napi mentést, snapshotot, többlet tárhelyet lehet árulni az ügyfél számára viszonylag olcsón, ez az üzemeltetőnek pedig szinte nulla többletkiadással jár. Sőt, ha nem VPS-t, hanem magát a tárhelyet árusítod, akkor részarányosan még többet kaszálhatsz.

Ezek mellett a komolyabb hosting cégek biztosítanak - horror áron - támogatást, amit ha az ügyfelek tizede vesz csak igénybe, akkor is szép summát hoz.

Egyébként én olyan sok hosting cégről nem tudok...

2021. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3: No igen, de itt nem csak a szerverek költségeit kell megfizetned. A sávszélességet is kell valahonnan "szerezned". Általába leszerződsz Telekommal vagy hasonló kommunikációs cégekkel akik biztosítják neked. Ez se 10 forint.
2021. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legnagyobb kezdeti nehézség, hogy ha valakinek van egy jól bevált tárhelye, akkor nehéz lesz rávenni a váltásra, még akkor is, ha te kedvezőbb árban jobb tárhelyet adsz.


Én tudok olyan tárhely szolgáltatást, ami évente 10.000 Ft-ért ad 500Mb tárterületet. Én másik szolgáltatónál 9000 Ft-ot fizetek 5Gb tárhelyért. A kettő sebessége és minősége egy az egyben ugyanaz, mindkettő cPanelt használ, semmivel sem rosszabb az olcsóbb. Ennek a technikai magyarázata, hogy mindkettő CloudLinuxot használ, ebben az erőforrásokat pedig tárhelyenként lehet maximalizálni, azaz egy honlap nem tud egy másikat belassítani (feltéve, hogy nem értékesítik túl a szervert). Mivel a memória és I/O értékek megegyeznek, így a két szolgáltatás sebessége is megegyezik (meg minden más).

Az ismerősöm még sem mondja le az 500Mb-os tárhelyét és vált olcsóbb szolgáltatásra (az 1Gb csomag ugyanitt csak 2500 Ft lenne). Azért nem vált, mert azt mondja, hogy jó ez neki, ami pedig jól működik, azt nem bántja.

Az érintett magasabb árú tárhely szolgáltató már kb. 15 éve ott van a piacon, 15 évvel ezelőtt pedig más volt ennek a szolgáltatásnak az ára, mint ma. Ez idő alatt pedig elegendő ügyfelet gyűjtött, akik a magasabb ár ellenére is kitartanak mellettük, így nem is gond, ha nincs sok új megrendelésük.


Tehát fontos, hogy kedvezőek legyenek az árak, de ennyi nem elég.

Kelleni fog reklám. Célzott hirdetésekre gondolok. Fontos, hogy ha valaki tárhelyet keres, megtalálja a te szolgáltatásodat is. Hiába vagy olcsóbb, hiába vagy jobb a versenytársaknál, ha senki sem ismer, nem lesz megrendelés.


Az elején azt ajánlom, hogy VPS-t vegyél, és ezen kezd el a szolgáltatásodat. A saját szerver indulásnak költséges lenne, és az elején biztos közel sem használnád ki. Havi 4000 Ft körül lehet bérelni olyan VPS-t, ami kb. 50 ügyfél webtárhely kiszolgálására elegendő (pontosabban ezen ki lehet osztani 50 darab 1Gb-os webtárhelyet, az egyszerűség kedvéért ezzel számolok, a nagyobb tárhely több kapacitást foglal, de többet is kérhetsz érte). Tehát egy tárhely önköltségi ára évente kb. 1000 Ft-ra jön ki ezzel a megoldással. Viszont rájönnek az adók, a reklámköltségek, illetve a fenti ár csak akkor él, ha eladtad az 50 tárhelyet.

Tehát az 1Gb-os csomagot 2500 alatt te sem nagyon fogod tudni tovább adni, bár ez már egy reális ár.

Ha saját szervert veszel, úgy akár olcsóbban is kijöhetnél (mert a 4000 Ft-on a VPS szolgáltatónak is megvan a haszna). A gond, hogy ez a megoldás kb. 30.000 Ft havonta (akkor is, ha egyetlen ügyfeled sincs). Viszont ez a szolgáltatás akár 1000 darab 1Gb tárhelyet is elbírna, ami mindössze 360 Ft önköltségi árat jelent 1Gb-onként. A gond, hogy ehhez 1000 ügyfél kell, azt pedig nem könnyű szerezni.


A fentiekbe nem kalkuláltam bele licensz díjakat. A Cpanel szolgáltatás önköltségi ára a licensz miatt még drágább, de vannak rá ingyenes alternatívák. Sok tárhely szolgáltató használja ezeket, mindent tud, amit kell.

Ha komolyan gondolod, a webtárhely részben tudok segíteni, az oldal népszerűsítésében is, vannak erre is ötleteim, hogyan lehet felfuttatni, de nagyon sok munka lesz vele, főleg az elején.

2021. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most jelenleg egy Német VPS-en vagyok, havi 5€.

4 mag, 8GB ram és 160GB SSD. 300Mbit/s garantált, 1Gbit/s burst ideiglenesen.


Ezt felül tudnád pipálni? Szerintem sem...

Én is akartam hoszting céget nyitni és hosztingolok is. De inkább én is bérlek vas szervert máshonnan, olcsóbb mint fizetni a drága netet, áramot, UPS tápegység és persze egy méregdrága szervergép aminek a teljesítménye pár év alatt már gyenge lesz.


Én több mint 10 éve kezdtem, mikor még azt se tudták nagyon mi az a Wordpress, sima HTML és saját készítésű PHP oldalak voltak, 4 magos Intel Xeon szerver elég volt. Most egyetlen Wordpress oldal képes 2 magot megenni mint a semmi...

Jövőben lehet még keményebb gépek fognak kelleni, ami persze megint rengeteg pénz.

2021. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Arról még nem is beszéltem hogy a vadiúj szerver kék halállal végződött, naponta többször is kiesett... Amíg rá nem jöttünk hogy a HP Béta verzió szoftvert telepített fel.

Aztán pedig bejött a divatba a DDOS támadás, 1 gépet nem tudsz megvédenie, sokszor a Websupport.sk (ami a legnagyobb hoszting cég SK-ban) kiesegetett ez miatt, hiába van több emeletnyi szerverjük. Nálunk Webonic.hu néven ismertek és nem 1 országban vannak. Nincs meg az az óriási mennyiséget feldolgozó gépeik amelyek eltudnának hárítani egy nagyobb támadást.


Meg van egy bizonyos kapacitásuk ami visszatudnak verni, de minden véges, még a Cloudflare is:

Cloudflare’s 67 Tbps network blocks an average of 70 billion threats per day, including some of the largest DDoS attacks in history.


70 milliárd támadást ütnek vissza NAPONTA a 67TBps hálózatjukkal (536000000 Mbit/s).


Mindegy, hosszú... :)

2021. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-tös, igen a szoftver licenscek :) Még a CloudLinux is havonta pénzbe kerül, CPanel is +pluginek.
2021. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még utoljára hozzászólás, amint tárhelyet adsz, mindjárt jönnek a SPAMmerek, maximálisan kihasználva a procit, eljárás ellened és a kliensed ellen, aki persze kamu adatokkal regisztrál mindig.
2021. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!