Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom elmenteni a...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom elmenteni a Google Chrome könyvjelzőit és a böngészési előzményeket?

Figyelt kérdés

A számítógépemen (PC) jelenleg a Windows 7 fut, de nemsokára át kell térnem a Windows 10-re és ehhez a merevlemez újból át lesz formázva, hogy teljesen tiszta lappal lehessen indulni. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom elmenteni a Google Chrome könyvjelzőit úgy, hogy utána ezeket az elmentés helyéről egyből vissza tudjam állítani? Továbbá, hogyan tudom beállítani az elmentés helyét és milyen névvel és kiterjesztéssel lesznek elmentve?

Illetve hogyan tudom ezt megcsinálni a Gmail-os fiókom segítségével (itt jól jönne a pontos útmutatás)?



2021. febr. 10. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

C:\Users\[NÉV]\AppData\Local\Google\Chrome\User


Ebben a mappában vannak a könyvjelzők (Bookmarks). Simán kimásolod őket (pendrive, Google Drive, stb), majd újratelepítés után vissza.


Jegyzettömbbe behúzva meg is tudod nézni a tartalmukat. (Mintha 2 fájl van "Bookmarks" néven, de nem biztos)



Vagy bejelentkezel a Chrome-ba, s akkor még pl telefonon is megtudod bézni a gépes könyvjelzőidet.

2021. febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálam nem User mappa van, hanem User Data. Ebben semmit sem találni a Bookmarks név alatt. Így néz ki a mappa tartalma:

[link]

Most akkor hol találom meg őket?

2021. febr. 11. 00:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Még egy almappába bele kell menni. Sorry, fejből írtam...


C:\Users\[NÉV]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default


Van ott egy Bookmarks és egy Bookmarks.bak fájl. Lentebb a History meg gondolom az előzmények.

2021. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget!

A könyvjelzők megvannak. Az előzményeket (History) szintén elmenthetem USB-re, majd ha onnan visszamásolom ezt az egy fájlt, akkor minden rendben lesz az előzmények terén?

2021. febr. 11. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg igen. (Bár a History Provider Cache pl nem tudom, hogy mi)


Amúgy a chrome://bookmarks/ oldalon a 3 pontnál (jobb felső sarok) van egy olyan, hogy "Könyjelzők exportálása". Ezzel szépen HTML-be mentődnek, s majd vissza lehet őket importálni.

(Ha tényleg biztosra akarsz menni)

2021. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!