Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen hálózati (internet...

Fogyi69 kérdése:

Milyen hálózati (internet kártyát) érdemes?

Figyelt kérdés

Üdv! netem nem elég gyors (90 Mbps), legalábbis letöltéshez lehetne gyorsabb,elméletileg 150-es netem van,a routerem is 100-at tud, tehát nagyjából azt tudja amit kell tudnia, csak szeretném tudni, hogy lenne e értelme venni egy hálókártyát.

Kábellel van bekötve a net, minden szuper, csak az nem hogy az alaplapomon egy számomra ismeretlen integrált internetes chip van, külföldi fórumokon való böngészés után ráleltem egy olyanra is hogy valószínűleg 10/100-at tud (ugye 100 Mbps), noha több oldalon gigabitesnek volt meghirdetve. Annak reményében hogy később gigabitesre fejleszteném a netet, vennék egy hálózati kártyát, illetve egy routert is hozzá, hogy gyorsabb legyen a letöltés stb.

((alaplap: Asus P5Q Rev. 1.0)), az lenne a kérdésem,hogy milyen PCI-E/{(ezt mondjuk én nem preferálnám)PCI} hálózati kártyát tudtok ajánlani, akár későbbi gigabites bővítésre? ((Tudom, hogy a gépem nem erős, és nem fogja a gigabitet kihasználni, de párszázat biztos fog tudni használni)). illetve ugyanitt tudtok tapasztalatból ajánlani routert? Előre is köszi, ha válaszolsz, legyen szép napod!



2021. márc. 1. 17:00
 1/2 Argloss ***** válasza:

Az asus oldalán ugyan nem hajlandó betöltődni a specifikáció, de más helyeken nézve mindenhol gigabites sebességet írnak erre az alaplapra, szóval hálózati kártyát felesleges venned. Kivéve persze, ha 10gbit-re akarsz váltani. :D


Ha nem használjátok sokan a netet, akkor egy olcsó gigabites router bőven elég lesz ehhez a nethez:

[link]

2021. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 1. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!