Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudom millióan megkérdezték...

Tudom millióan megkérdezték már, de nincs időm átnézni, kibogarászni a jót, szóval: androidra mit rakjak, és állítsak be a deepwebhez?

Figyelt kérdés
Több hasonló közt Tesla-jegyzeteket, esetleg titkosabb találmányok, szabadalmak érdekelnének, mivel a normál web elég kis mennyiségben juttat hozzá ezekhez. Nem értek hozzá, és mélyen nem is szeretnék belemenni, csupán ennyi volna. Mit és hogyan csináljak, hogy biztonságos is legyen és tényleg ún. szürkeadatokat találjak?

#TOR #Deep, nem darkweb #Tesla-jegyzetek
2021. márc. 5. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

A titkos találmányok iránt inkább az ezotéria és az ufó rovatokban érdeklődj.


Ha azt se tudod hogy érd el a deep-webet, meg hogy egyáltalán mit lehet ott találni akkor az biztosan nem neked való.

2021. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem Te - kedves kérdező - kevered a fogalmakat.

A deep web minden olyan weboldal, amit nem indexelnek be a "mainstream" keresők (Duckduckgo, Qwant, Searx, Google, Bing, Baidu, Yandex,...). Ide tartoznak a saját keresővel rendelkező könyvtári katalógusok, a webes levelezőkliensek, az Ügyfélkapu, az E-Kréta/Neptun rendszere, a privát fórumok.


A kulcsszavaid között szereplő TOR már a dark web része: ide minden olyan weboldal bekerül, aminek eléréséhez speciális szoftver szükséges, nem érhető el mezei webböngészőből. Ha ez utóbbi érdekel, van Tor Browser Androidra is: [link]


2. Tesla korának egy zseniális feltalálója volt, és mint zseniális feltaláló, már életében rengeteg kétes valóságtartalmú mendemonda kreálódott róla (arról nem is szólva hogy egy kissé "furcsa" fazon volt és mint ember Ő is tévedhetett), amit az áltudományos körök előszeretettel hangoztatnak az összeesküvés-elméleteik igazolására. Szóval megfelelő szkepticizmussal kell olvasni a róla szóló dolgokat.


3. Szabadalmak keresésére ott vannak a szabadalmi hivatalok keresői:

* EU: [link]

* USA: [link]

* Németország: [link]

* Magyarország: [link]

de például a Google-nak is van szabadalom-keresője: [link]

mint tanulmánykeresője is: [link]

ami a Microsoftnak is van: [link]

illetőleg van alternatívájuk: [link]


Ha egy olyan tanulmányba botlanál, ami fizetős akadémiai lapban fordul elő, arra meg ott a SciHub ;)

2021. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Deep/darkweben sem találsz többet fura találmányokból.
2021. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 huuhh, összeszedett, és értelmes válasz volt. Hálásan köszönök minden egyes rámfordított másodpercet! Valóban kevertem, nem értek hozzá, igazán nem is szeretem az árnyalt ügyeket, viszont van amit mezei böngészővel nem találok meg. Természetesen tudom Tesláról, hogy fura is volt, a mai gondolkozáshoz képest nagyon is misztikus elképzelései voltak, de általánosságban elfogadom a tudását, véleményét, és néhol a legendáit is!

A szabadalmi oldalakat külön köszönöm, lesz mit átböngészni😅

Az utolsóról nincs információm, de keresek rá!

Mégegyszer hálásan köszönök mindent neked! Sokat segítettél, és jól esik ilyen emberbe botlani😊

2021. márc. 5. 22:28
 5/9 A kérdező kommentje:

A többi kommentelőnek is megköszönöm a rámfordított időt, bár talán másnak segíteni talán értékesebb lehetett volna. 😌

Balázs vagyok, nem pistike, és igenis van keresnivalóm, csak nem a legmélyén. Kicsit finomabb is lehetnél😉a te semmit kissé lekezelő, a pistikézés egykor vicces volt ma már általánosító, és ilyen minőségében felesleges is.

Nem kifejwzetten a titkos találmány, hanem ami szimpla böngészőben nincs a felszínen....

Utoljára pedig, hogy is szokták mondani? ... Inkább mi nincs a Darkweben? A semmi, de az se igaz, mert semmit is adnak bitcoinért (pontosabban kriptovalutáért, amiből egy leghasználatosabb a bitcoin😉😉) szóval lesz!

2021. márc. 5. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:

A 2. hozzászóláshoz releváns, valakinek még jól jöhet, bár én közvetlen keresőt/böngészőt nem találtam:


European Patent Office: [link]

2021. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*szabadalomkeresőt/böngészőt nem találtam
2021. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6/#7: Az általad is említett Európai Szabadalmi Hivatal (EPO - European Patent Office) keresője az Espacenet:

[link]

az "Open Espacenet" gombra kattintva pedig a #2-es hozzászólásomban szereplő linknél találhatjuk magunkat, ahonnan elérhető a keresőfelület:

[link]

van honosított felülete:

[link]

2021. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6#7 vagyok.

#8 És tényleg! Köszi!

2021. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!