Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google Drive használata...

Google Drive használata lehetséges valamilyen módon Gmail-es e-mail cím nélkül?

Figyelt kérdés

Skype-on oktató nyelvtanár vagyok és előszeretettel használok Google-dokumentumokat az órák során, mert abban egyszerre tudok dolgozni a tanulóval, egyből látom az esetleges hibáit, stb.

Többször előkerült azonban az a probléma, hogy a tanulónak igazából csak miattam kellett létrehoznia egy gmail-es címet, mert különben nem elérhető a dokumentum, illetve nem is tudja szerkeszteni.


Alapvetően úgy néz ki ez az egész nálam, hogy a saját Drive-fiókomban létrehozok minden diákomnak egy saját mappát, ezt osztom meg velük, s a mappán belül minden egyes tanórára létrehozok egy Google-dokumentumot, amiben közösen dolgozunk. Ez mindenképpen csak akkor megoldható, ha mindkét fél rendelkezik gmail-es címmel?



2021. márc. 7. 16:45
 1/5 elistvan ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint igen.
2021. márc. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehetséges, fiók létrehozása és új gmail létrehozása helyett az "Inkább a saját emailcím használata" és megadod azt amit akarsz :)
2021. márc. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Én erről azt hallottam máshol is, hogy gmail-es címet nyitottak minden diáknak.
2021. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, lehet. Nekem van is egy "külsős" címhez tartozó Drive-om, bár ezt évekkel ezelőtt hoztam létre, azt nem tudom, hogy még ma is lehetséges-e. De gyanítom, hogy igen.
2021. márc. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ez mindenképpen csak akkor megoldható, ha mindkét fél rendelkezik gmail-es címmel?"

Nem.

Ha úgy osztod meg, hogy a link birtokában bárki elérhesse, akkor Google-fiók nélkül is elérhető lesz.

2021. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!