Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Videó/film streamelése egyik...

Videó/film streamelése egyik gépről a másikra? Mivel lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy németországban dolgozom, és a jelenlegi helyzet végett nem tudok minden hétvégén hazajárni.


Kint inkább nem torrentezek, nem nézek még csak online se semmit.

Úgy szoktam, hogy hétvégén itthon lehúzom amiket szeretnék és hdd-n viszem magammal.

Aztán tavaly márciusban nyitottam 2 portot az otthni routeremen, egyet az ftp-nek, egyet pedig a rdp (remote desktop) protokollnak.


Nem panaszkodhatok, remote desktopon keresztül kiválóan tudom nézni a dolgokat, nagyon ritkán akad egy kicsit (otthon jó a feltöltési sebességem, itt pedig jó a letöltésem).


Most valami olyanra gondoltam, hogy nem remote desktopon keresztül nézném, hanem az itteni gépemről el tudnám érni az otthoni gépemen található letöltéseket, és el is tudnám indítani pl vlc-vel.


Mivel lehetne ezt megoldani?



2021. márc. 14. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
DLNA Szerver, beállítod , nyitsz neki portot és bepasszírozod telefonon vagy gépen a címet neki és eléred a filmeidet :)
2021. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A címet kell bepasszírozni nem a portot :D
2021. márc. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!