Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez vajon működne? (Copyright)

Ez vajon működne? (Copyright)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Készítettem egy timelapse-et, és kéne valamilyen zene alá. Én az Ori and the Will of the Wisps nevű játék soundtrackjéből egy számra gondoltam, mivel a játékból már Youtube-ra is tettem fel pár perces részleteket, amelyekben tisztán hallható volt az eredeti zene, és nem történt vele semmi bonyodalom. (Privát, illetve nem nyilvános videók, ha ez számít.)

Instagramra tölteném fel, tehát ott nem tudom, hogy más-e a rendszer, bár ez lehet hülye kérdés. Maga a videó nem a játékkal kapcsolatos, tehát csak a hang lenne onnan.

Tudtok erről valamit, hogy ez működhet-e ilyen esetben? Nem szednék/tiltanák le?



2021. márc. 24. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az Ori and the Will of the Wisps zenei anyagát Gareth Coker ( [link] ) készítette, Ő a jogtulajdonos, Ő határozza meg, hogy a videódban felhasználhatod-e a művét.


Attól, hogy a Youtube "megengedte" feltölteni - ami lehet attól, hogy egy részletet osztottál meg a műből (méltányos használat?), a mű nincs a Youtube Content ID rendszerében, illetve nem tetted publikussá - még nem biztos, hogy jogosan tetted. Ha rálelnek, letilthatják.


Ugyanez a helyzet az Instagrammal is: lehet, hogy megengedu feltölteni, de ha rálel a jogtulajdonos, akkor levetetheti, jogosan.

2021. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Lehet, hogy először akkor megpróbálom valami random kamufiókomra feltölteni, ahol nem követ senki, és letesztelem.
2021. márc. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!