Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » AliExpress találatok miért...

AliExpress találatok miért ismétlődnek?

Figyelt kérdés
Beírok egy keresőszót vagy egy szűrési feltételt és ahogy görgetem kb 40 találat után ugyanazokat dobja fel.

2021. márc. 30. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy az Ali-n kismillió kereskedő árulja a portákéit? Az aliexpress nem egy webshop, hanem egy online piactér.
2021. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a felettem lévő felhasználó írta, a(z) AliExpress egy piac, nem egy webshop. A működési elve az hogy egy vállalat legyárt egy terméket hatalmas mennyiségben. Ezt megveszik az Aliexpressen regisztrált kiskereskedők ahol egy kis extra díj rádobásával eladják neked, megszervezik a szállítást (AliExpress segítségével). Ezért előfordulhat hogy több kiskereskedő megveszi ugyan azt a terméket ugyan attól a gyártótól.
2021. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez oké. De ha olyan szűrési feltételt állítok be, hogy a legalacsonyabb árról induljon,teljesen mást ad be mint ha azt állítanám be hogy ugyanaz a termék a legmagasabb árral induljon.
2021. márc. 30. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, de szerintem arra gondolsz, hogy minden termék más lesz, még a legvégén is a listának?

Annak egyszerű az oka: 1. Az eladók rossz, vagy túl sok tag-et adtak a termékhez 2. AliExpress algoritmusa szar.

2021. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert sok eladó berak valamilyen filléres szart a kínálatába, hogy elöl legyen, ha ár szerint növekvőre rendezed. Idegesítő, és nem tudsz mit tenni ellene.
2021. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pl. férfi fürdőruha 3,3 euróig van, a legalacsonyabb árról indulva.
2021. márc. 30. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert a kereső algoritmus enyhén szólva el van cseszve. Nem az alapján hozza ki a termékeket, hogy mennyire releváns, ha be van állítva, +szűrő/rendezés mód, hanem a megkeresett szót veszi csak figyelembe és nem veszi figyelembe az ahhoz hasonló szavakat mint normális esetben azt tenné...
2021. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És akkor mi a megoldás, hogy én 200 fajta fürdőgatya közül válogassak?
2021. márc. 30. 17:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Több szót írj be, ugyan azzal a jelentéssel, vagy használj valami általános szót, így lehet hogy olyat is bedob ami neked nem releváns, de még mindig jobb mint 30 találat
2021. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!