Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valamilyen képlet alapján...

Valamilyen képlet alapján tudnék olyan sorozatot írni, amelynek tagjai csak viszonylag ritkán ismétlődnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gondolok itt hasonló képletre mint a Fibonacci számok, csak a sorozat lehetőleg ne nőjön hanem bizonyos tartományon belül mozogjon... Ha létezik ilyen képlet és az is érdekelne hogy matematikailag hogy hívják amit szeretnék...

Tehát adott a képlet, a program elindulna a sorozat első tagjától és a képlet alapján generálná a sorozatot...

Milyen témának kell utánanézni, olvasni?

Nem várom el hogy bárki bármit is megírjon, sima képletek és magyarázatok jók lennének nekem.



2014. nov. 27. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Pseudorandom number generator
2014. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném, ha a képlet és az első tag megadásával (hogy milyen értékekkel induljon a képlet) mindig ugyanazt a sorozatot adná vissza, tehát ennyire ne legyen random....
2014. nov. 27. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem értem, ezt az első válaszolónak írtad? Miért?

A legtöbb véletlengenerátor pontosan úgy működik, hogy megadsz neki egy seed-et, és ugyanarra a seedre ugyanazt a sorozatot generálja. Máshogy egyébként nem is működhetne, mivel determinisztikus.

2014. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


#1-es jót irt. Ha beállitod a kezdőértéket (randseed) akkor mindig ugyanazt az értéket adja vissza.


De ha az nem jó akkor próbáld a következőt :


Kétjegyű számokkal megy a dolog - de bármeynnyi jeggyel eljátszhatod (ez is fajta véletlen szám generátor - de a véletlen szám generátor nem kétjegyű számokkal dolgozik,hanem 7-8 jegyű számokkal).


Fogod a kétjegyű számot megcseréled a számjegyeket és összeszorzod a két számot (vagy négyzetre emeled a számot, vagy a szám ötszörösével szorzod a számot, vagy a felével, itt csak a fantáziád szab határt a dolognak). Az eredmény első két számjegyével eljátszod ugyanazt, egy idő után ismétlődni dog a sorozat. De kibővitheted 3 vagy 4 esetleg 5 jegyű számokra is, akkor az ismétlődés később fog jelentkezni :


Pl. kezdőérték : 11 :


11*11=121, 12*21=252, 25*52=1300, 13*31=403, 40*04=160, 16*61=976, 97*79=7663, 76*67=5092, 50*05=250, 25*52=1300, innentől ismétlődik a sorozat.


Sok sikert.

Üdv.

2014. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasonló megoldásra gondoltam.
2014. nov. 27. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Veszel három, elég nagy prímszámot például innen:

[link]


aztán mindig az előző eredménnyel számítod a következő értéket:

x = p1 * x + p2 mod p3.

2014. nov. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!