Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges valahogy portot...

Lehetséges valahogy portot nyitni, hogy kívülről elérhető legyen a gépem, ha a szolgáltató NAT mögé rakott?

Figyelt kérdés

Nos tehát utóbbi időben azt vettem észre, hogy több mint valószínű, hogy NAT-olva vagyok, mert akármilyen szolgáltatáshoz, játékhoz szeretnék portot nyitni egyszerűen nem működik, a port teszter sem látja a gépemet. Korábban ez működött, mikor legutóbb akartam kinyitni valamihez portot, minden oké volt, most már nem.


Hallottam olyat, hogy ha a routerben a WAN IP eltér attól az IP-től, amit a whatismyipaddress.com és hasonló oldalak adnak, akkor NAT mögött vagyok? Igaz ez? Mert nálam így van.

Illetve a másik, hogy egy traceroute-ot lefuttatva mondjuk a google DNS szerverére egy vagy több privát IP jelenik meg a listában, akkor az szintén azt mutatja, hogy NAT mögött vagyok.

Itt látható, miután elhagyta a routeremet, kétszer is szerepel privát IP.

[link]


Hallottam az ngrok nevű programról, ahhoz azt hiszem nem kell portforward. Azzal meg lehet oldani, hogy elérhető legyen például egy FTP szerver kívülről. Vagy az is csak úgy működik, ha valaki nincs NAT mögött?


Illetve mi a helyzet az IPV6 esetén? Ugyanis dual stackes a hálózat, tehát van IPv6 címem is. Ahhoz ugye nem szükséges a címfordítás, hiszen IPV6 címből rengeteg van, de portot azért nyilván azzal is kéne nyitni. De gondolom ez nem számít semmit, hisz ha egyszer NAT-olva vagyok akkor teljesen mindegy, hogy IPv4 vagy IPv6, mindkettő elérhetetlen.

Egyébként T-Home -os vagyok.


Hamachin meg egyéb virtuális VPN-en kívül van valami megoldás erre?



2021. márc. 30. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
IPv6-hoz nem kell port forward, ott egy egész tartományt kapsz és a DHCPv6 azt osztja tovább, így ott minden eszköz publikus címet kap. Pont azért, mert olyan sok van, hogy halál fölösleges a NAT. Persze tűzfal azt is védi, ki kell engedned a programot, hogy működjön. Illetve a programnak tudnia kell az IOv6-ot és a túloldalon is kell IPv6-nak lennie.
2021. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a 10-es IP a te IP-d? Mert akkor bizony magánhálózatban vagy, kőkeményen NAT-olva.

"Hallottam az ngrok nevű programról, ahhoz azt hiszem nem kell portforward. "

Ilyen nincs. Ilyen csak akkor van, ha közbe van iktatva egy mindenhonnan elérhető szerver. Pl. az AnyDesk így oldja meg, hogy az otthoni, router-NAT mögötti gépemet el tudjam érni. Külső szerver közbeiktatása nélkül logikailag képtelenség port-továbbítás nélkül elérni egy magánhálózatban levő szervert.

2021. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Betelefonálsz a szolgáltatóhoz és kéred őket hogy vegyenek ki téged a NAT mögül..
2021. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az én hálózatomon nincs 10-el kezdődő cím, mindegyik 192.168-as.

Külső IP-m 31.46-al keződik.


Tehát az ngrok ezt nem oldja meg...


Hallottam arról, hogy bridge módba lehet tenni a routert vagy DMZ-be. Ezek annyira nem vágom, de gondolom attól még a portot nyilván nem tudnám kinyitni, pláne nem az ISP routerján.

2021. ápr. 2. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!