Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan email szolgáltat...

Létezik olyan email szolgáltató, aminél a kiküldött levélnél nem nézhető vissza az ip cím? Protonmailt kivéve, valami ismertebb, általánosabb?

Figyelt kérdés
köszönöm szépen

2021. ápr. 2. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Az e-mail szolgáltatásnak nem feladata "elfedni" az IP-címedet - arra ott a VPN és/vagy a titkosítóhálózat (Tor, Freenet, I2P).


A Protonmail (a Tutanota illetve a Mailfence) a végponttól-végpontig történő titkosítás és az európai központ miatt jobb, mint a fősodratú levelezőszolgáltatók. Egyébként egyik sem osztja meg a Te IP-címedet a címzett féllel.

2021. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, de ha vpn-t használnék (bocsi, nem nagyon értek ehhez), akkor azt a címzett észrevenné.

Nem szeretnék kódos beírású titkos emailt küldeni, hanem csak azt, hogy ha írok, akkor senki se tudja sose visszakövetni az ip címem alapján, honnan, melyik gépről, melyik városból érkeznek a levelek. Általánosságban értem ezt.

citromail?


ja, és köszi, hogy ilyen gyorsan írtál.

2021. ápr. 2. 19:01
 3/10 A kérdező kommentje:

1: ezt nem értem, az első sorban azt írod, hogy "nem feladata elfedni" tehát akkor látja a címzett.

2. sorban azt írod, hogy egyik sem adja ki.


nem értem, elmagyarázod, hogy mi a különbség? nagyon köszönöm!

2021. ápr. 2. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Alapesetben mivel a levél küldésénél a küldő levelezőszervernek "fel kell fednie" a saját IP-címét a címzett levelezőszerverének (mert csak így tud kommunikálni vele, ez a levelezés protokolljából fakad) - így a levél címzettjének is.


Ráadásként ha külön levelezőszoftvert - Outlook, Thunderbird - használsz, akkor az általad használt levelezőszerver hozzácsapja a Te géped publikus IP-címét is. Ha a levelezőszolgáltatás webes felületet használod, akkor nem (ezért mondtam a #1-es hozzászólásomban, hogy "egyik sem osztja meg a Te IP-címedet a címzett féllel"). Viszont a levelezőszolgáltatást üzemeltetője naplózza a csatlakozásokat - így a publikus IP-címedet is.


Hogy a publikus IP-címed rejtve legyen a levelezőszolgáltató elől, érdemes használnod VPN-szolgáltatást illetve titkosítóhálózatot.

2021. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján sima gmail is jó lehet, mert ott a Google szerverének Ip címéről megy ki a levél.
2021. ápr. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:

Használj webmailt.

Ilyenkor a küldő IP-címeként a szerver szerepel...

Vagy használj proxyt.

2021. ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Ment a zöld pont.

Amúgy tök nem értek ehhez :( ha gépről gépek be a gmail-ba, akkor az ott elküldött levelemnél nem fedi fel az IP címet, ha jól értelmezem.


Nem outlookon keresztül levelezek, sima asztali gépről webesen, de telefonon is be vagyok jelentkezve. Ez baj?


A VPN-t igen, hallottam, de nem ismerem.


Proxy. Hallottam, de nem ismerem ezt sem.


Bocsánat, de tényleg nem értek ezekhez.

2021. ápr. 3. 19:45
 8/10 A kérdező kommentje:
a webmail az, hogy mindent asztali gépről, bejelentkezve használok? Az járható lenne.
2021. ápr. 3. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha gépről gépek be a gmail-ba, akkor az ott elküldött levelemnél nem fedi fel az IP címet, ha jól értelmezem."

Ha webes felületről lépsz be ("Ha a levelezőszolgáltatás webes felületet használod"), akkor a levelezőszolgáltató (a GMail) NEM csapja hozzá az elküldött levélhez a publikus IP-címed. Viszont a szolgáltató (a GMail) látja és NAPLÓZZA azt.


"Nem outlookon keresztül levelezek"

Ha azon leveleznél ("ha külön levelezőszoftvert - Outlook, Thunderbird - használsz"), akkor a levelezőszolgáltató (a GMail) hozzácsapná az elküldött levélhez a publikus IP-címed.


"de telefonon is be vagyok jelentkezve. Ez baj?"

Ha a telefonos applikáció SMTP-protokollon keresztül küldené a levelet ("ha külön levelezőszoftvert - Outlook, Thunderbird - használsz"), akkor a levelezőszolgáltató (a GMail) hozzácsapná az elküldött levélhez a publikus IP-címed.


"A VPN-t igen, hallottam, de nem ismerem."

Például a Protonmail mögött álló Proton AG. biztosít ingyenes VPN-elérést is (ProtonVPN).


"a webmail az, hogy mindent asztali gépről, bejelentkezve használok?"

A webmail az a levelezési szolgáltatás, amit HTTP(S) protokollon keresztül webböngészőn (Google Firefox, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Brave, Opera,...) keresztül érsz el.

2021. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Ment a zöld kéz
2021. ápr. 8. 21:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!