Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért esik le állandóan a...

Czifra_Zoltán kérdése:

Miért esik le állandóan a sebessége a torrent kliensnek linux alatt?

Figyelt kérdés

Linux Mint 20.1 – Cinnamon operácios rendszert használok és bármilyen torrent klienst felteszek a gépre 300Mb/s tudok csak letölteni 1-2 perc elteltével leugrik a számláló 10Mb/s-ra, és utána újra fel 300Mb/s-ra és így tovább. A Ktorrent az már picit jobb, mivel ott nem 300Mb/s-al tölt hanem 500Mb/s-el de ugyan úgy leesik az érték 1-2 perc elteltével és 1-2 perc múlva újra 500Mb/s, ez már jó lenne mert az internetsebességem 500/22. Hosszútávon a grafikont megnézve teljesen cikcakkos, szinte szabályos hullámok figyelhetők meg. A számítógépembe vezetékkel van csatlakozva az internet, tökéletesen működött minden csak kb. 2 hónapja vettem észre ezt a jelenséget.

Az lenne a kérdésem, hogy valaki aki járt már így vagy tudja , hogy ezt a jelenséget mi okozza és mi a megoldás?



2021. ápr. 5. 10:42
 1/4 Tarkumi ***** válasza:

Nézd meg a torrent kliens beállításainál, hogy a bittorrent protokoll titkosítása be van-e kapcsolva.

Elképzelhető hogy a szolgáltató - mivel nincs titkosítva a bittorrent adatforgalma - látja hogy torrentezel és szépen lekorlátozza a sebességet.

2021. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, ès szinte teljesen biztos hogy a cache telik be. Nálam is ez volt mèg hddre töltögettem, csak nekem win10 alatt. Gyorsan teletölti a gyorsítótárat aztán szèp lassan kiírja a lemezre, majd ha újból betelt akkor megint lelassul.
2021. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ès esetleg próbált meg növelni a kliensben a gyorsítótár mèretèt hátha elèg lesz neki.
2021. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vettem egy új SSD-t, és így már stabilan tölt, teljes sebességgel. A gépemben semmi sem változott, csak kicseréltem az SSD-t. Azt még nem írtam, hogy SSD-re mentett régebben is, csak az SSD az olcsóbb fajtából való volt, szóval nem érdemes spórolni az SSD-n.
2022. máj. 10. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!