Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A GDPR, ha jól tudom azt...

A GDPR, ha jól tudom azt jelenti, hogy az adataimhoz hozzá kell férjek, pl. Facebook esetében is. Akár kérhetem a törlésüket. Mármost mi van a hozzászólásaimmal, ha kizárnak egy csoportból?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti.
2021. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A hozzászólás nem személyes adat.

Hogy a Face mit csinál ilyen esetben, nem tudom, de általában "Törölt felhasználó"-ként szokták megjelölni az ilyen hozzászólást. Törölni nem foigják, mert akkor több élő felhasználó hozzászülása is értelmetlen lehetne.

2021. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerinted az a cég, amelyik még a hazájában is pofánhugyozza az adatvédelmi törvényeket, és amelyik a bevétele jelentős részét illegális adatkereskedelemből szerzi meg (Cambridge Analytica khm...), az majd pont egy (számára) idegen kontinens elvárásait fogja teljesíteni? Ugya, dehogy. Netflixen van is ezzel kapcsolatban egy film, a címe most nem jut eszembe, de talán valamelyik hozzászóló megírja. ;) Érdemes megnézni.
2021. ápr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ilyen egyszerű. Értem én, hogy a GDPR más tekint személyes adatnak, nem azt amit te generálsz, és épphogy sokkal fontosabb értelmes és valódi adatod, hanem az ami hozzád tartozik és téged azonosít, azaz személyes adat: személyi szám, életkor, nem, hajszín, stb. Ugyanakkor két dolog miatt homályos a dolog. Egy hozzászólás szerintem sokkal jobban azonosíthat valakit, mint mondjuk a neme. Másrészt a GDPR is tekint általad generált adatot adatnak, például a vásárlási szokásaidat.
2021. ápr. 16. 08:22
 6/12 A kérdező kommentje:
De be lehet pipálni az adminisztrátolnak, hogy törölje-e vagy sem.
2021. ápr. 16. 08:22
 7/12 A kérdező kommentje:

idézet: Európában az egyik legfontosabb alkotmányos érték az emberi méltóság. Minden alapjogot, így a személyes adatok védelméhez való jogot ebből vezetnek le.


Nem értem, hogy az hogy én férfi vagy nő vagyok, az miért az én titkos személyes adatom, amit védeni kell, ellenben az általam írt tartalommal, ami sokkal fontosabb, az az én személyes adatom.

2021. ápr. 16. 08:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy beazonosítható a hozZaszolasoddal. Bárki írhatta, nem szerepel mellette a neved, címed, telód száma.
2021. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: amit te leírtál az a te a saját döntésed volt, hogy leírod és közzéteszed, senki nem kényszerített rá, senki nem tette közzé a tudtod nélkül. Szóval ne hasonlítsd ahhoz, mint ha valaki közzéteszi akaratod ellenére a nevedet, címedet. Ezt te írtad le. Ugyanígy ha leírod, közzéteszed a nevedet, címedet, nem fog vonatkozni rá a GDPR, hiszen te magad osztottad meg azt másokkal.

Tehát ha egyszer leírtál valamit egy publikus fórumba, az a te dolgod. Ha megbántad, megbántad. Ha szeretnéd töröltetni, kérheted, de nem kötelezőek törölni. Ennyi.

2021. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as: Nem vagy beazonosítható a hozZaszolasoddal. Bárki írhatta, nem szerepel mellette a neved, címed, telód száma.


DE, Facebook-on mondjuk saját névvel szerepelnek a felhasználók!

nov. 29. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!