Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem akkora az internet...

Miért nem akkora az internet sebesség amennyiért fizetünk?

Figyelt kérdés

Telekom 1000megabites netünk van mégis a speed teszt csupán 80-100mb/sec ez a sebesség se lenne problém, de állandóan szakadozik, ingadozik pl online játékokban erősen meglátszik...lagg formájában. (LoL, Cabal olykor WoT)


Harmadik routert kapjuk, meg mondták stabilabb kábellel, de wifit használunk, kábellel is néztük a sebesség ugyan az...


Ez normális jelenség? Meg az is, hogy nem akkora sebességet mérünk amekkora az ígért netsebesség?



2021. ápr. 23. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van kisebb csomagra váltani (hűségidőn belül is) ha kábelen csak az alacsonyabb csomag sebessége jön be.
2021. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem is a pénz zavar. Hanem, hogy kellene a jobb sebességű internet :) Eddig kisebb netünk volt, az még vacakabb volt. Csupán nem értem, hogy ez hogy működik. Ha azt mondják 1000 megabites net, akkor közel annyinak kellene lennie nem?
2021. ápr. 23. 21:37
 3/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
86%

[link]


mar megint a megabites dolog...

meg a garantaltos? Latod mennyi nem?


most bitrol vagy byte rol beszelsz mert nem mindegy


8 al el kell oszatanod ha Byte rol


wifi nem feltetlen ad eleg stabil kapcsolatot eleve a ket vevo-ado keszulek is befolyasolja meg a kozeg ami koztuk van plusz ahol bejon

ha mobilos akkor az nem is lesz stabil joideig amig nem epul ki tokeletesre az 5G es 6G

ha kabales akkor olyanrol kell hasznalnod a multis dolgokat mert csak ugy nyujtja legstabilabbat

de ugy sincs biztositek ra

2021. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A 80-100Mbps miatt én arra gyanakodnék, hogy valahol vagy nincs engedélyezve a gigabites mód, vagy nem képes rá az adott eszköz.
2021. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gigabites hálózati kártyád van? A fent leírtakból nekem gyanús, hogy csak 100-as (az adapterbeállításoknál meg tudod nézni a link sebességet). A wifit meg el lehet felejteni, azon kész csoda, ha 100 átmegy, nagyon több nem fog, max ha 1-2 méterre vagy a routertől és azon a sávon nem zavar semmi.
2021. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megabit és megabites a teszt is, két egyforma mértékegységet vetettem össze. A link hasznos volt, köszi az infót. Így valóban más a lány fekvése XD
2021. ápr. 23. 21:41
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
68%

amit nyujtanak 1000mbps (bit) az kb. 125MB/s (Byte)


a garantalt joval kisebb az 300mbps az 37,5MB/s


vagyis halozatsaebesseg teljesen rendbe van

a ping nem lehet rendbe arrol pedig leirtam

ha kabeles halozattal jon be olyanra kell kotnod azt ahol fontos az alacsony ping

de biztositek ekkor sincs erre

ilyent nem adnak, garantalt pinget

2021. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4-es, 5-ös nektek is köszi az infót máris jobban összeáll a kép, mi miért annyi amennyi. Szobán belül vagyunk max a gyerek zavarja a vételt XD

Laptop "vevője" valóban lehet ludas, erre nem is gondoltam, hogy nem bírnak annyit. Nem vagyok egy nagy technikai zseni, de máris világosabb az ok okozat. Köszi mindenkinek.

2021. ápr. 23. 21:44
 9/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
32%

#6 hm, annyira nem ha kabelel sincs meg altalanosagban a 300mbps (37,5MBs) mivel akkor lehet tenyelg a gep kartsaja 100mbps es de hat mar joregota 1Gbps a legtobb halokari

meg meg a wifisek is nevelgesen

2021. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hálózati kártya:

-Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

-Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter


Ezeket találtam. 2014-ben vettem a laptopom, acer aspire


Ennyiből lehet tudni bármit is? :)

2021. ápr. 23. 21:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!