Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Asztali gépen működik az...

Asztali gépen működik az internetkábel, laptopon nem, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az asztali gépből próbáltam a laptopba bedugni az internetkábelt, de nem érzékeli, vagy nem tudom. A hálózati kapcsolatoknál azt írja lehetőségeknek, hogy bluetooth meg wifi, az asztalinál viszont ott van, hogy ethernet kábel (ha nincs is épp csatlakoztatva). Van erre valami beállítás? Vagy lehet nem jó a bemenet a laptopon?

2021. máj. 3. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én driver hibára gyanakszom elsősorban, lehet az nincs megfelelően telepítve vagy egyáltalán nincs. Én javasom hogy csatlakoztasd a kábelt és a hálózati beállításoknál próbáld kézzel hozzáadni. Lehet ennyi elegendő neki.
2021. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem csináltam még ilyet, hogy kell kézzel hozzáadni? Látnom kéne valamit arról, hogy csatlakoztattam? Én nem látok semmit.
2021. máj. 3. 10:47
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Milyen operációs rendszert használsz? Mi a laptop pontos típusa?
2021. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Windows 10 Home-ot használok, és Dell Inspiron p65f p65001 a laptop típusa.
2021. máj. 3. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gépház/Hálózat és internet/Állapot

Itt lefuttatod a Hálózati hibaelhárítót.


Vezérlőpult/Eszközkezelő

Itt a Hálózati kártyáknál tudod ellenőrizni a drivereket.

Ha pl. itt "Ismeretlen eszköz"-t látsz, akkor hiányzik a driver.

Ilyen esetben a laptop gyártó weboldalán a keresőbe beírod a géped pontos típusát, és a Támogatás (Support) oldalon kell keresgélni.

2021. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.

Azaz itt nézz körül:

[link]

2021. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hibaelhárítót lefuttattam többször is, de nem talált semmit, a hálózati kártyáknál meg nem látok ismeretlen eszközt, és mindenre ami ott van, azt írja, hogy jól működik. :(
2021. máj. 3. 11:22
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Volt már olyan, hogy hoztak hozzám egy laptopot, hogy nem megy a net. És kiderült hogy a hálózati kártya fix IP címre volt állítva. Vissza kellett állítani DHCP -re és működött megint.


A másik lehetséges OK, hogy a szolgáltató MAC cím alapján azonosít. Ilyenkor az asztali gép MAC címét várja. Ezt úgy tudod kiküszöbölni, hogy megadod az asztali gép MAC címét a laptopnak is (már ha módosítható) vagy ha van routered ott le tudod klónozni az asztali gép fizikai címét.


A leegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni azt, hogy gond van-e a operációs rendszerrel, hogy live módba betöltesz egy Linux -ot pen drive -ról. Ha ott van net, a Windows körül kell keresni a gondot.

2021. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 3. 15:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!