Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router probléma lehet?

Router probléma lehet?

Figyelt kérdés

Eddig a Telekom által biztosított ZTE wifis modemről interneteztünk itthon, azonban elkezdett a wifi szakadozni az összes készüléken, modemtől való távolságtól függetlenül (vezetéken keresztül minden rendben). Ekkor fogtam a régi TP-Link routert, ami nyugalmazáskor még tökéletesen működött és bekötöttem a modem után. Mint mondtam, ez annak idején jó volt, de most ugyan azt produkálja, mint a ZTE, azaz szakadozik a wifi kapcsolat.


Arra gyanakszom, hogy mivel a kettő egymás mellett van közvetlenül, ezért zavarja a ZTE a TP-Linket és az utóbbi emiatt működik rosszul. Próbáltam kikapcsolni a ZTE wifijét, de nem találtam ilyen opciót, úgyhogy megpróbáltam a kettőt teljesen más pályára állítani. Más csatorna, más hullámhossz, de a probléma változatlanul fenn áll.


Mi lehet a gond? Valami beállítással még tudok kísérletezni, vagy a TP-Link router mehetett tönkre állóhelyben? Új router megoldaná vajon? Lehet az lenne a legjobb, ha nem kéne router és kicseréltetném a modemet a Telekommal, de egyrészt a ZTE hatósugara eleve gyenge volt, szóval ha adnak még egy hasonlót, akkor azzal sincs minden megoldva, másrészt nincs kedvem kivenni egy szabadnapot emiatt, főleg ha nem is jönnek a megbeszélt napon és kárba veszett.


2021. máj. 14. 20:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Oké most kíváncsiságból visszamentem a ZTE kezelőpultba és megtaláltam hol lehet kikapcsolni a wifit. Nem tudom hogyan kerülte el a figyelmemet korábban.
2021. máj. 14. 20:28
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem a router hibája lesz, inkább valami zavarja a jelet. Abból gondolom, hogy mindkettő pontosan ugyan azt produkálja. A wifi sajnos ilyen, sok dolog zavarja.
2021. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!