Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha privát videóként feltöltök...

Ha privát videóként feltöltök hangoskönyveket youtube-ra, hogy kényelmesen meg tudjam hallgatni bármikor, akkor azt is letilthatja?

Figyelt kérdés
Természetesen ncore-ról kalózkodnám össze

2021. jún. 4. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen. Inkább a készülékre tedd fel, ha már kalózkodsz, azért kifizetted az üreshorsozó díjat, így senkit sem zavar.
2021. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen, van rá esély.


A hangoskönyv, vagy az annak alapjául szolgáló mű szerzőjének "kizárólagos joga, hogy a művét sugárzással a nyilvánossághoz közvetítse, és hogy erre másnak engedélyt adjon"

Forrás: 1999. évi LXXVI. törvény ( [link] ) 26. §

és mivel Te nem rendelkezel az erre való engedéllyel, a Google jogosan tilthatja le azt.

2021. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nyilvánosként letiltaná a YouTube az adott videót, akkor privátként is le fogja.

Mivel a YouTube nem a láthatóságot figyeli, hanem maga a videó megy át kismilliónyi szűrőn, és ha az egyiken is fennakad, akkor automatikusan tiltják a videót.

2021. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1->készülék is jó megoldás lenne, de azon nem tudnám hossszútávon tárolni az anyagot, annál még a google drive is jobb megoldás számomra.

2-> sugárzásnak számít, ha senki se fér hozzá rajtam kívül? tegyük fel, hogy csinálok egy fb csoportot, ahol csak én vagyok bent, zárt csoport, majd oda feltöltögetem magamnak... Azzal is baj lenne?


3-> értem, köszönöm. Akkor más platformon kellene garázdálkodnom.

2021. jún. 4. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"annál még a google drive is jobb megoldás számomra."

Onnan is törölheti a Google. Az a tárhely nem a te tulajdonod, hanem a Google-é, ő felel érte (és a Google - mint profitorientált vállalat - szeretné elkerülni a felesleges jogi problémákat), te csak bérled.

Ha titkosítod és anonimizálod (az állomány nevét is titkosítod) akkor esetleg nem (mert - amíg meg nem osztod - nem lel rá, ha szúrópróbaszerűen felfedezi, akkor sem tudja mi van benne) - erre a célra ott a röptében titkosító Cryptomator.


"sugárzásnak számít, ha senki se fér hozzá rajtam kívül?"

A Youtube alapvetően nem egy privát felhasználási célzatú oldal, nem tudja garantálni a jogtulajdonosoknak, hogy a feltöltött privát felhasználású műveket a feltöltő nem mutatja meg másoknak.


"csinálok egy fb csoportot, ahol csak én vagyok bent, zárt csoport, majd oda feltöltögetem magamnak... Azzal is baj lenne?"

Azzal is hasonló helyzet mint a Google Drive-val vagy a Youtube-bal: a Facebook tárhelye nem a te tulajdonod, csak bérled.

2021. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Facebook is a YouTubehoz hasonlóan jár el a feltöltött tartalmakkal kapcsolatban.

A tartalom átmegy rengeteg szűrőn, és ha valami nem stimmel, akkor a tartalmat törlik.

2021. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nagyon ragaszkodsz a felhő alapú tároláshoz, akkor javaslom, hogy próbáld ki a Megát, mert az valamivel több helyet biztosít, mint a Google Drive, és nem veszi annyira szigorúan a szerzői jogi dolgokat, mint a Google, vagy a Facebook.
2021. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 és a Mega sem fog sokáig ennyi tárhelyet adni, mert egy kisebb, ismeretlen cég még addig sem tudja finanszírozni ennek a terjeszkedési/reklámstratégiának a költségeit, mint a nagy cégek. nekik még inkább bevételt kell majd termelniük, mint a Google-nak.


az, hogy nem veszik annyira szigorúan a szerzőjogi doglokat csak a kockázatát növeli, hogy valaki fogást talál rajtuk, ami miatt csúnyán megbüntetik majd őket.


addig persze lehet élni a lehetőségeivel, csak azt hinni nem érdemes róla, hogy örökké megmarad, amit feltöltesz.


egyébként mivel a Google Drive egészen más célú (nem publikálást, hanem személyes tárolást) kínáló szolgáltatás, mint a YouTube, egészen más szerzőjogi felelősség is tartozhat hozzá. ugyanúgy, ahogy a webhoszting cégtől bérelt szerverre is. ott is köteles vagy betartani a szerzői jogi törvényeket, de a szerver üzemeltetője nem köteles minden tartalmat ellenőrizni és megakadályozni a feltöltését - csak törölni, ha emiatt panasz érkezik hozzájuk. ugyanígy Gmailben sem feltétlenül fogja megtiltani az elküldését ugyanannak a videónak, amit YouTube-ra nem tölthetsz fel szerzői jogok miatt.

2021. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!