Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Steam-en vásárolva el kell...

A Steam-en vásárolva el kell fogadni az előfizetői szerződésüket Ennek pontos részleteiről (pl. mennyit kéne előfizetnem) miért nem találok sehol adatokat? Mit takar valójában ez az előfizetés? Van lehetőség előfizetés nélkül vásárolni ott?

Figyelt kérdés

Volt már hasonló kérdés itt, de nem egészen értem ezt. Beleolvastam az előfizetői szerződésbe és egyértelműen egy nem megszakítható előfizetésről ír, amit gondolom automatikusan vonnának a számlámról vagy nem tudom.

Viszont sem előfizetési díjösszeget sem annak fizetési módját nem írják a steamen, és a gyakorin is azt írták régebben hogy nem kell rendszeresen fizetni

Kérlek segítsetek, mert így nem merek innen vásárolni semmit, pedig szeretnék (de csakis a konkrét terméket, és nem előfizetést)



2021. jún. 30. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vagy félreértetted, vagy félre van fordítva. A felhasználási feltételeket (term of service, lényegében egy ÁSZF) kell elfogadnod a szolgáltatás igénybevételéhez, ez nem jár semmilyen előfizetéssel vagy díjjal.

Van néhány előfizetéses modell az áruházban, de az egyértelműen fel van tüntetve, hogy mivel jár. Minden mást tételesen kell fizetned, ami egyszeri alkalom.


Ha erre gondolsz, ez a felhasználási feltétel. Valóban "előfizetőinek" van fordítva, de nem azonos egy havidíjas előfizetéssel:

[link]


Nincs mitől tartanod ebben a vonatkozásban.

2021. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen plusz költsége nincs rád nézve annak ha steamen vásárolsz, annyit fizetsz amennyi oda van írva, egyszer.
2021. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Használtátok is az oldalt akik válaszoltak?

Lehet hogy 1#-nek igaza van, és egy fordítási hiba révén értettem félre

Viszont ez a magyar nyelvű steam oldalon (amit a böngésző kiadott) is így volt leírva hogy előfizetés, és arról írtak hogy miképp működik az előfizetés, mint díjfizetési kötelezettséges szolgáltatás. Nem értem hogy ha nem kell valójában fizetni, akkor miért írnak arról hogy díjfizetési kötelezettség, és miért nem írnak arról hogy most mégis mennyi díjat számolnának fel?

Mégis miért fogalmaznak így?

2021. jún. 30. 19:59
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért fogalmaznak így, én nem a magyar oldalon regisztráltam. Semmilyen előfizetésem nincs, nem is fizettem soha a vásárlásaimon felül egy fillért sem.
2021. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"A felhasználási feltételeket (term of service, lényegében egy ÁSZF) kell elfogadnod a szolgáltatás igénybevételéhez, ez nem jár semmilyen előfizetéssel vagy díjjal."

Egyértelműen előfizetői szerződést említenek, amit el kell fogadni a tranzakcióhoz, nem ÁSZF amit írnak

Ha az lenne nem zavarna a dolog

2021. jún. 30. 20:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A Steam egy webshop, a termékért fizetsz, amit ott akarsz megvenni, nincs mire előfizetni.
2021. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom 6#

Pont ezért nem értem hogy miféle előfizetői szerződést akarnak velem elfogadtatni

2021. jún. 30. 20:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem, és ez az "ÁSZF" (ToS):

[link]


Az előfizetői szerződés pedig tényleg az előfizetésekre vonatkozik, hiszen a digitális áruház előfizetési csomagokat is árul, annak feltételeit ugyanúgy el kell fogadnod. Csak ne keverd össze őket, mert a normál regisztráció nem előfizetést jelent.


Négy különböző felhasználó is ezt erősíti meg neked. De ha nem is hiszel nekik, akkor az előfizetések nem rejtettek, ha valami fizetős akkor egyértelműen fel lesz tüntetve annak a módja. A tételes fizetésnél euróban vannak az egyszeri költségek megadva, az előfizetéseknél pedig euró/hó-ban, ami egyértelmű megkülönböztetés.

2021. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hinni hiszek én nektek, csak szeretném megérteni hogy miért előfizetői szerződés az, és milyen amit el kell fogadni egy vásárláskor

Mert ha előfizetést írnak, akkor arra is gondolok, hiába írja mindenki hogy ez nem elôfizetés.

Keresem az értelmét az egésznek

2021. júl. 1. 07:06
 10/15 anonim ***** válasza:

6 éves fiókom van, több száz játékkal, én írtam az #1 és #8. választ. A Steamnek nincs a használatához kötődő előfizetése, sem havidíja, ahogy én sem fizettem ilyen szolgáltatásért pénzt soha. Ha egyszer azt írja mindenki, hogy nincs előfizetés és nem előfizetés, akkor nem az. Ezen már egyszerűen nincs mit tovább magyarázni, mégis kötöd az ebet a karóhoz, hogy neked miért írnak előfizetést. Mert így fordították le, ne keresd benne a logikát. Youtube-on is például a subscriber fordítása feliratkozó, Steam-en a subcriber már előfizető.

Szerintem téged az zavar meg, hogy kevered a streaming szolgáltatók kínálatával, ahol a subscription szintén előfizetést jelent, és ott nem éred el a tartalmat anélkül, hogy ne fizetnéd a havidíjat. Vagy pedig az, hogy léteznek olyan digitális játékáruházi csomagok, amik valóban egy meghatározott mennyiségű játékkínálatot előfizetéses csomagban árulnak havidíjért, és addig éred el a játékot, amíg fizetsz (pl. xbox-on).

2021. júl. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!