Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A reakciók korlátozását...

A reakciók korlátozását hogyan állították be facebook-on így?

Figyelt kérdés

Personal, az az személyes facebook adatlapról van szó, tehát nem page-ről, nem facebook oldalról.


A facebook profilképet be lehet úgy állítani facebook-on, hogy még az ismerőseid se tudjanak rá reagálni, se lájkkal, se commenttel. Ez világos.


A borítóképre szintén be lehet ezt állítani, annyi különbséggel, hogy a borítóképedet az ismerőseid tudják lájkolni is, meg hozzászólást is tudnak írni rá. Ez is világos.


Viszont:


Vannak olyan felhasználók (nem ismerőseim, idegenek), akiknek látom a facebook bejegyzéseit (pl. fotóikat) az idővonalukon, de nem tudok rájuk reagálni pl. nem tudom lájkolni a posztjaikat. Azt hogy állították be? Mert ugye azt be lehet állítani, hogy azok, akik nem az ismerőseim, azok láthatják a nyilvános bejegyzéseimet, igaz kommentelni nem feltétlenül tudnak ha nem akarom, viszont reakciókat (pl lájk) tudnak rájuk tenni ismeretlenek is. Nem egy olyan felhasználót láttam, akinél viszont nem csak hogy hozzászólást nem lehet írni idegenként, de reakciót se. Azt hogy? Én a nyilvános bejegyzésekre csak komment korlátozást találtam, de reakció korlátozást sehol.


Nem azért érdekel, hogy ilyen total anti-szoc beállítást csináljak én is, hanem csak érdekel, mert nem tudom ezek hogyan csinálták meg ilyenre, mert én nem találtam ilyen beállítási lehetőséget a facebook-on és így wtf... csak néztem, hogy látom a képeiket, de még csak lájkolni se lehet és nem profilkép, hanem az összes posztjuknál ez van.



2021. júl. 7. 01:52
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Settings

Public Post

Public Profile Info

Who can like or comment on your public profile pictures and other profile info?

(Manage who can like or comment on profile information that is always public, including your profile pictures, profile videos, cover photos, featured photos and updates to your short bio.)

-Friends


Bocs, nem akartam átállítani magyarra, de szerintem így is megtalálod.

2021. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ismerem ezt a beállítást, csak az a baj, hogy az alábbi beállítást én hiába állítottam "Friends"-re, akkor is csak a hozzászólási lehetőséget tiltja le az idegenek számára, szóval idegenek ugyanúgy tudják lájkolni és megosztani a publikus bejegyzéseimet, tehát olyan, mintha a facebook lekakilná a beállításomat. Lásd:


Settings >>> Public Posts >>> Public Profile Info:


Who can like or comment on your public profile pictures and other profile info? >>> Friends

2021. júl. 18. 20:31
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
75%

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a publikus posztnak éppen ez a jelentése és az értelme, hogy bárki lássa és reagálhasson rá? :D

Ha ezt nem akarod, akkor ne így oszd meg.


A profilképre és egyéb profil infóra azért van külön beállítás, mert az mindenkinek publikus, de mondhatod, hogy idegenek ne reagálhassanak rá.

2021. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy neked ez rosszul esik, de rajtad kívül más is számos dologgal tisztában van ezen a világon, igen :D


A korábban említett facebook beállítási lehetőségek nem véletlenül vonatkoznak az idegenektől érkező lájkok és megosztások korlátozására is és nem csak a hozzászólásuk korlátozására. Mindezt a nyilvános bejegyzésekre adja a facebook, mint beállítási lehetőséget. Mégse működik, hiába állítja be az ember. Csak a hozzászólásokra vonatkozóan működik ez a beállítás az idegenekre vonatkozóan. Hogyha azt állítja a facebook, hogy tessék itt van egy beállítási lehetőség, amit, ha így beállítasz, akkor úgy lesz, ahogy le van írva, akkor annak úgy kellene lennie ténylegesen is a beállítást követően. De nincs úgy :) Mert hiába állítod be, csak a hozzászólásokra érvényesíti a beállítást az idegenekre vonatkozóan.

Egyébként értelme annak is van, hogy a nyilvános bejegyzést láthassa egy idegen, de reagálni ne tudjon rá, csak akkor, ha már barátok vagytok, vagy ha erre te külön jogosultságot adtál az idegennek. Ezért találta ki a facebook ezt a beállítási lehetőséget a nyilvános bejegyzésekre, merthogy ennek van értelme, csakhogy nem működik úgy, ahogy állítja a facebook :) Tehát vélhetően ez vagy egy szándékos átverése a felhasználóknak (amin nem túl szokatlan a facebooktól) vagy egy egyszerű bug a kódban. Ha nem lenne értelme, akkor a facebook nem tenné be a beállítási lehetőségei közé a nyilvános bejegyzésekre vonatkozóan.


A profilkép és borítókép meg más történet nyilván.

2021. júl. 18. 22:33
 5/5 anonim válasza:

Nekem is hasonló problémám van.


Azon már túlléptem, hogy vadidegen emberek nevető (kiröhögő) smiley-t tesznek a posztomhoz, de az hogy kamu, csaló szándékú emberek bármit és nem tudom kiiktatni, ez nagyon zavar.


Rögzítek egy posztot, lájkol. Jelenthetem, tilthatom az illetőt, de ott marad a smiley és bosszant.


Ezek, amivel lájkolnak a tipikus özvegy, elvált, amerikai katona alias pénzügyi csalással foglalkozó profilok...

ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!