Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy idegen email-ben...

Ha egy idegen email-ben megzsarol akkor kihez kell fordulnom?

Figyelt kérdés

A rendőrséghez?


Be kell vini a laptopot és mutassam meg az emailt?


Szegényke azt hiszi hogy egy fillért is ki tud majd kunyerálni a templom egerétől :D


Konkrétan megzsarolt hogy hozzáfért a rendszeremhez, meg hogy utaljak neki át x összeget, meg ha nem teszem meg akkor annyi a hírnevemnek meg ilyen ökörségek.


Nincs is hírnevem :D


Nem válaszoltam neki biztonsági okokból, mert lehet hogy csak pont válaszra vár hogy aztán tudjon lépni nem? Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Fizetni semmiképpen nem fogok egy vadidegennek, még akkor sem ha telne rá :D Szóval ez az opció kizárva :)



2021. júl. 11. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Úgy látom már meg is beszélted magaddal, hogy mit fogsz csinálni, legyen úgy! :-)
2021. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az egyeshez hasonló válaszolók kíméljenek meg az ostobaságaiktól!


Csak is komoly válaszolók írjanak.


Tudni szeretném hogy mi ennek a helyes menete.


Ki tudja hány embert zsarolt még meg ez a féreg.


Ezt nem folytathatja tovább ez már biztos

2021. júl. 11. 11:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tipikus lehúzós email, amit elküldenek millió felhasználónak és ha millióból kettő bekajálja és fizet az már ingyen pénz. Ezzel nem kell semmi csinálni, megjelölöd spamnek és törlöd.
2021. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy elegáns mozdulattal törlöd, és nem foglalkozol vele tovább!

Kriptovalutára utaznak a zsaroló levelek küldői [link]

2021. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4 Köszönöm a segítséget :)


Már töröltem is.


Még jó hogy nem válaszoltam neki, pedig nagy volt a kísértés hogy elküldjem egy melegebb éghajlatra, de jobb hogy inkább nem tettem

2021. júl. 11. 11:35
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

#2-esnek: Úgy látom nem kis gondjaid vannak... :-)


"Az egyeshez hasonló válaszolók kíméljenek meg az ostobaságaiktól!"


Ebben semmi ostobaság sem volt. ...csak helyeseltem, amit írtál. Ebből meg logikusan az következik, hogy amiről írtál azt te magad tartod ostobaságnak! :-) Néha gondolkozhatnál is mielőtt beszólsz.



"Csak is komoly válaszolók írjanak."


Senki sem úgy jön ide, hogy: ááá én komolytalan válaszoló vagyok, ezért nem is írok semmit... :-)



"Tudni szeretném hogy mi ennek a helyes menete."


Erre adták azt a választ, hogy töröld le... ...kemény tanács! De az mégjobban elgondolkoztat, hogy valaki ezért itt feltegyen egy kérdést... ...kemény gyerek! :-)

2021. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha inkább a saját dolgaiddal foglalkoznál okos tojás!


Elhiszem hogy nincs jobb dolgod, de idegen embereket provokálni nem túl bölcs dolog, még tőled sem.


Na jó neked talán még is lehet ilyen ennyi ésszel.


De biztos találsz olyat aki vevő is a hülyeségedre, mert én nem vagyok az.

2021. júl. 11. 13:29
 8/11 anonim ***** válasza:

#7-nek: Bagoly mondja verébnek...


"Jó lenne ha inkább a saját dolgaiddal foglalkoznál okos tojás!"


Azzal foglalkozom, pl:



"Elhiszem hogy nincs jobb dolgod, de idegen embereket provokálni nem túl bölcs dolog, még tőled sem."


Jaaa mert te ismersz engem és azért provokálsz? Eszes gyerek vagy tényleg! :-)



"Na jó neked talán még is lehet ilyen ennyi ésszel."


Te már csak tudod kinek mennyi esze van, de anyád-apád nem sokkal áldott meg! :-) Sok a véletlen baleset, te is az lehettél! :-)



"De biztos találsz olyat aki vevő is a hülyeségedre, mert én nem vagyok az."


Már találtam... :-)

2021. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ismerem a magadfajtát.


Te egy igazi papucs vagy, egy szót nem mersz szólni a párodnak, és pont ezért itt éled ki magad.


Ha ettől jobb a lelkivilágodnak akkor csak hajrá.

Legalább ennyiörömöd legyen te szerencsétlen papucs

2021. júl. 11. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:

#9-nek: ...ismered a magamfajtát? Tehát ha jól értelmezem a szavaidat, én ne szóljak semmit, mert idegen vagy, nem ismerhetlek... ...VISZONT te annyira ismersz (engem is meg másokat is), hogy azt is pontosan tudod hogyan élem ki magam, hmmm, gratulálok! :-)


Sajnos én is ismerem a magadfajtát (ha már az előítéleteknél vagyunk), tipikusan az az eset vagy, akivel elkezdünk beszélgetni az internetes levélszemetekről, majd a nemi életem kerül szóba, tök logikátlanul, hiszen ez nem a szex kategória... :-)


Vagyis csak sértegetni próbálsz..., hogy kerül ide, hogy én papucs vagyok-e vagy sem? Hogy téged idézzelek:


"Elhiszem hogy nincs jobb dolgod, de idegen embereket provokálni nem túl bölcs dolog, még tőled sem."


...és...


"Ha ettől jobb a lelkivilágodnak akkor csak hajrá."


:-)


Anyukád kicserélte már a pelenkádat? :-)

2021. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!