Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok Nokia E51-es...

Miért nem tudok Nokia E51-es telefonommal csatlakozni egyes WLAN-okhoz?

Figyelt kérdés
Van a sulinkban 80%-os Infrastruktúrás WLAN, de nem tudok rá csatlakozni Nokia E51-el. A barátomnak E71-e van. Ő sem tud. Nem kódolt, jel biztos, hogy van, de azt írja ki a telefon, hogy nem található WLAN, Próbálkozzon újra. Pedig az a 80%-os WLAN minidig ott van. A másik WLAN, itthon van, ahhoz sem tudok csatlakozni, ue. a probléma, kiírja, hogy nem találhatú WLAN. Beállítottam hozzáférési pontnak, ugysem sikerült. Úgy emlékszem amikor megvettük a routert az interneten regisztrálni kellett valami. vagy a gépet, vagy az IP-t, bár sztem az az internettel jár. Szóval volt egy weblap amin regisztrálni kelett... A gépen NETGEAR van. Mi lehet a probléma? Miért nem tudok a mobillal csatlakozni?
2008. dec. 9. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínű. hogy a sulidba a hálózat MAC-címmel van lekódolva. Ez annyit tesz , hogy csak bizonyos számítógépeket enged be , aminek a MAC-címe be van állítva a routerbe. Valószínű az a weblap a router lapja, amin beállítják a MAC címeket. Azért mutatja elérhetőnek (De mégse tudsz csatlakozni) Mert ezeket a hálózatokat a windows és minden wlan nem biztonságosnak veszi , azaz azt hiszi hogy nincs lekódolva ( Jelszóval) ám való életben le van kódolva ezekkel a gépek wirelessének azonosítójával


------------

Válaszoló: degooo

2008. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2008. dec. 11. 21:10
 3/5 anonim válasza:
Válasz helyett én is kérdeznék: megéri wifis mobil után keresgélnem így? Alig van, de azok is drágák. Ja, és én is köszönöm a segítő választ!
2009. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szija!

Na nekem azóta megoldódott a problémám, és volt egy telefoncsere is, iphone, amin szintén van wlan.

Én azt mondom, hogy megéri. Ha van otthon wifit, és mondjuk munkahelyeden/iskolában és tudsz rájuk csatlakozni, akkor megéri. A 3G nagyon drága (legalábbis a T-mobilenál), ha van lehetőség wifizni otthon, meg oda ahova sokat jársz, akkor azt mondom megéri.

2009. nov. 23. 21:44
 5/5 nokiafan válasza:
Hello!lenne egy kérdésem a nokia e51el kapcsolatban!a wifis netezés közben ugye mint a sz.gép is kaphat virusokat!kérdezném hogy lehet wifis telón védekezni a virusok ellen??mindig szodtver kel netán frissiteni???
2010. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!