Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpress rendeléshez is...

Aliexpress rendeléshez is kell eVám nyilatkozatot kitölteni?

Figyelt kérdés
A rendelésnél már a tax benne van az árban.

2021. júl. 13. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elvileg 150 EUR alatt nem kell.

Én inkább arra vagyok kiváncsi, hogyan fogják majd az érkező, július 1 után rendelt cuccokat kezelni a Postánál - most hogy az Aliexpress belépett az IOSS rendszerbe?!

2021. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Biztos vagy ebben? Szerintem valamit keversz.
2021. júl. 13. 19:14
 3/13 anonim ***** válasza:
2021. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Szar a rendszer. Direkt rendeltem most ilyen filléres cuccot. Alin már az áfa-val megnövelt ósszeget fizettem ki. De a magyar posta oldalán a 399ftos díj mellett újra ki kellet fizetnem az áfa-t. Azt mondták hogy a Nav határoz így.
2021. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát az fantasztikus 😅😅😅 színvonal
2021. júl. 15. 01:37
 6/13 anonim ***** válasza:

#4

Igen, erre utaltam a válaszommal. Én is erre vagyok kiváncsi, hogy ezt akkor most hogyan fogják lekezelni. Mert ugye a postai szabályozás korábban (június közepe) lett kihírdetve, minthogy az Ali bejelentette (június 30), hogy belépett az IOSS rendszerbe. És a linkelt posta vám oldalon nyoma sincs változásnak. Így már a 399 forint is oka fogyott, nem beszélve a dupla ÁFA fizetésről?

2021. júl. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Maga a 399ft nem is érdekelne annyira meg akkor sem ha így teljesen indokolatlan lenne de a dupla áfa már zavar, főleg akkor ha nem filléres dologról van szó.
2021. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Na mégegyszer elolvasva a posta válaszát, a 399ft díj azért van mert a kis értékű küldeményt is vám elé kell állítani. Ezért lehet sztem. Bemásolom a posta válaszát hátha másnak is segítség lesz a jövőben.



RE: Postai vámkezeléssel kapcsolatos információkérés (E03418492/21_MPZRT_EM)

M

Magyar Posta Ügyfélszolgálat

címzett én

22 órával ezelőttRészletek

Tisztelt Ügyfelünk!



Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.



A 2021. július 1-én életbe lépő EU-s adószabályok és a hozzá kapcsolódó vámigazgatási rend változása értelmében a kis értékű árukat tartalmazó küldeményeket is vám elé kell állítani.



A korábbiaktól eltérően ettől az időponttól minden harmadik országból rendelt árutartalmú küldeményhez vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani a NAV felé, függetlenül attól, hogy az ÁFA megfizetésére a külföldi webáruházban előzetesen már sor került-e (IOSS). A Posta a vámügyintézésért, a vámolási eljárás lefolytatásáért a Postai Szolgáltatások Általános Szerződési Feltételeiben meghatározott közreműködői díjat számít fel, melyet az alábbi linken tekinthet meg:

[link]


A webáruházak az előre küldött elektronikus adatokkal továbbítják társaságunkhoz a küldeményhez tartozó úgynevezett IOSS azonosítót, mellyel együtt társaságunk benyújtja a NAV részére a küldeményre vonatkozó vámárunyilatkozatot.



Amennyiben a NAV nem fogadja el az említett IOSS azonosítót akkor az Áfa összegét felszámítja a küldemény értéke és szállítási költsége alapján. Abban az esetben ha a NAV döntésével nem ért egyet, kérjük, a feladót keresse meg az kifizetett Áfa visszatérítése miatt.



A NAV döntését a Magyar Posta nem bírálja felül, a vámkezelés lezárása eredményeként hozott Áfa-, és vámfizetési kötelezettségre vonatkozó döntésekért társaságunk nem vállal felelősséget.


Szíves megértését köszönjük.

2021. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na, ez szép! :( Pénz-lehúzás a semmiért! :(


#8

Különben hálás köszönet a megosztásért! :)

2021. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

[link]


Jól értelmezem, hogy jobb ha nem küldök be semmilyen eVám nyilatkozatot és a postára hagyom a dolgot?

2021. júl. 17. 03:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!