Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Freemail account username...

Freemail account username felszabadul valaha újra?

Figyelt kérdés
Még jópár évvel ezelőtt (a Pepsi oldalán történt adatszivárgás következtében) ellopták a freemail-es e-mail címemet. (Sajnos ugyan azt a jelszót használtam...) A kérdés, hogy az akkor használt cím valaha felszabadul-e újra, mint regisztrálható fiókazonosító? Jelenleg még azt írja, hogy már használatban, pedig már vagy 7-8 éve lopták el. Elvileg, ha több hónapig nem lép be senki (kétlem, hogy bárki rendszeresen belépegetne azóta) akkor inaktívvá válik a fiók automatikusan. Meg lehet egyébként azt valahol nézni, hogy inaktív-e az adott fiók? (Ennek nincs sok jelentőssége, csak kíváncsi lennék rá...) Ha viszont felszabadulna a cím, akkor lehet beregisztrálnám újra, immár biztonságosabb jelszóval.
máj. 17. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog felszabadulni. Pár hónap után inaktiválódig, az igaz, de az csak annyit jelent, hogy nem fogad leveleket. A következő belépéskor újra aktívvá válik.

Nekem volt olyan freemail cím, amibe több, mint 8 év után léptem be újra és működött.


Egyébként sem szokta egyetlen szolgáltató sem engedni egy korábban törölt cím újra regisztrálását, biztonsági okokból.

máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne használj FreeMail-t 2024-ben. Elavult, gyenge biztonságú rendszer.
máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem elsődleges címnek használnám, de azért csak jobban érezném magam, ha saját kontroll alatt lenne a saját (volt) fiókom. Nem beszélve, hogy ilyen egyszerűbb dolgokra lehetne használni még azért....


Köszi amúgy! Megy a pipa mindkettőtöknek! :)

máj. 17. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínű felszabadul. Az utolsó belépés után 99 évvel.. Ki kell várni. 😁
máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bármennyire is magam ellen beszélek vele, van benne azért logika, hogy nem szabadítják fel soha többé és nem adják ki már újra senkinek. Mondjuk ha beregisztrálok vele a nemigondozóba, aztán megszűntetem és később odaadják valaki másnak a címet. Az meg csak néz majd, amikor kapja a kéretlen leveleket, hogy jelenjen meg az 5 évente kötelező szifilisz vizsgálaton... Különösen, ha egy 10 éves kislány lesz az új tulaj... :D Érdekes, hogy telefonszámokal meg simán megcsinálják, hogy odaadják másnak....


Persze csak viccelek, de azért olyan gáz ez így. Meg egy idő után elfogynak akkor a szóba jöhető betűsorrendek is, mert ha így van, akkor soha semmilyen e-mail címet nem töröl senki, csak zárolódnak. (pl. a már rég nem élő személyek címei is mind csak örökre zároltak lesznek)

máj. 17. 16:07
 6/8 anonim válasza:

Lehet, hogy lenne mód a visszaszerzésére.

Talán érdemes lenne megérdeklődni a szolgáltatónál, hogy ha igazolod a személyazonosságod, akkor használhatnád-e újra.

máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem adják vissza, kérdeztem. Valami olyasmit írtak Freemail-ék, hogy mivel még a regisztrációkor sem kértek semmi olyan adatot, amivel hivatalosan is igazolhatnám magam, ezért semmivel nem tudhatom egyértelműen bizonyítani, hogy tényleg én vagyok az eredeti tulaj. Azt írták, hogy tegyek feljelentést és várjak, ez a legtöbb amit tehetek. Persze nem tettem feljelentést, mert nem láttam értelmét. Amúgy is a Pepsi-t okolom leginkább az incidens miatt, de szerencsételenek ők is szívtak eleget akkoriban miatta. Gondolom legalábbis.


Szerencsére annyi eszem azért volt, hogy mindenhol, ahol be voltam regisztrálva ezzel a mail-lel, megváltoztattam a kapcsolati címet, meg a jelszavakat is. Azóta már mindenhol biztonságos és különböző jelszavakat használok. Más károm szerencsére így nem származott az esetből. Tanultam belőle.

máj. 18. 09:54
 8/8 xp ali ***** válasza:
Sztem nem szabadul fel. Legalábbis az enyémet 10 év inaktivitás után se törölték. Bár a feltételek között más van, de sztem nem alkalmazzák.
máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!