Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a baj az internettel ?

Mi lehet a baj az internettel ?

Figyelt kérdés
Nálunk kissé érdekes a hálózat felépítése úgyhogy először leírnék pár fontos adatot: elég sok számítógép van a házban 3 emelten pince földszint emelet. Pincében van egy egy iroda és ott egy Rack szekrény és három számítógép amiből az egyik az én céges gépem egyszerűbb konfigurációval, földszinten egy iroda apám gépével, fent az emelet 3 számítógéppel egy az öcsémnél, és kettő nálam egy barátnőmnek, egy pedig nekem lényegesen jobb konfiggal mint a céges gépem. Na most ugye van egy központi hálózat amit minden gépről el lehet érni, így néha előszokott fordulni, hogy a céges gépről állítom be egy film stb letöltését aminél a maximiális sebesség kb 40 MB/s ha ugyan ezt teszem a fenti gépen akkor maximum 11.1 MB/s ugyan ez az adat. Hálózat úgy néz ki, hogy minden géphez saját kábel megy a szekrényből és az én valamint a testvérem szobájában van egy Wi-Fi router is (11.1 akkor is annyi ha direktbe van bedugva nem a routerből jön) szóval mi lehet a baj nem mintha nem lenne jó a 11 MB mert bőven vállalható de azért ha csak valami beállítás vagy csak egy kártya csere akkor megléphetem (háló kártyák teljesítményét sajnos nem tudom de ha valaki megírja, hogy lehet megnézni akkor pótlom itt a kérdés alatt).

2021. júl. 26. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
100Mbitre van kötve a kábel, az a 11MB/s-es sebesség. A többi gigabites
2021. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem akkor újra kéne kábeleznem a gépig a dolgokat?
2021. júl. 26. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném, hogy kábel probléma, inkább olyan portba van bedugva az utp, ami csak 100mbites, nem 1000
2021. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kábel lehet probléma mert az irodát teljesen újra kábelezték pár éve mikor a szekrény felkerült de a fenti két szintet nem tehát ott a kb 15 éves kábelek mennek
2021. júl. 26. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
végig kell nézni az utp-ket, az is lehet, hogy a 8-ból 1-1 kábel nem érintkezik. de ha cat5e (nem sima cat5), akkor gigabitesek lesznek azok
2021. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!