Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Külföldi csomag vámkezelésnél...

Külföldi csomag vámkezelésnél hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Ugyebár a július 1-én bevezetett törvény 399 Ft vámolási díjat kér a posta, illetve a 48 órán belül nem fizetem azt be online, akkor abból 800 Ft lesz..


Hallottam olyanról is, hogy megoldható E-vámon keresztül is a vámolási procedúra és akkor nem kell a 399 Ft-ot kifizetni. Erről tudtok esetleg valamit, hogy ez hogyan működik?


Köszönöm előre is !



2021. aug. 16. 04:37
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Érdeklődj a postánál.
2021. aug. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most kicsit utána olvastam és sajnos úgy még rosszabbul járnék.:(


Itt egy cikk róla, ha mást is érdekel esetleg: [link]

2021. aug. 16. 04:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A küldemény érkezéséről jön egy üzenet a telefonunkra, amiben megtalálható a küldemény azonosító kódja és egy hozzáférési kód, amiket itt kell megadni: [link]

Ennek a két kódnak a megadásával lehet online fizetni. Viszont a vámeljárás így is, úgy is pár százasba kerül. Ha nem jött SMS, akkor passz, marad az átvételkor történő fizetés, ami kétszer annyiba kerül. Nekem sok csomagom jön mostanában, a legtöbbről kapok SMS-t és online fizetem őket. Azonban az egyik küldeményemről valamiért nem értesítettek, így azért a teljes vámolási költséget kellett fizetni, amikor hozta a postás.

2021. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most jött egy, szombat hajnalban, se sms, se email. Gondoltam azért, mert hétvége van, de ma reggelre elhagyta a kicserélőt, gondolom mert letelt a 48 óra. Panaszt fogok tenni, hogy térítsék vissza a különbözetet, mert én fizetni akartam online, ők nem küldték.
2021. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is kicsit zavaros, nem rég rendeltem 4 db csomagot is, ebből csak egyre kértek be 400 Ft díjat a vámra. Szóval ez nekem is rejtély mire vonnak és mire nem.
2021. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó vagyok.

Ja a válasz lemaradt, emailt küldtek az utalásról.

2021. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!