Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi lesz mostantól...

Tényleg ennyi lesz mostantól a vámkezelési díj a külföldi csomagokra?

Figyelt kérdés

Megjött ma az első olyan csomagom, aminél kézbesítéskor is kellett fizetnem. Vámkezelési költséget és áfát. Úgy 1 hónapja rendeltem Kínából, Aliexpress-en keresztül. Mivel nem tudtam, hogy mi van benne, ezért kifizettem a 950 Forintot. 150 az ÁFA, és 800 a vámkezelés. Pici gumitömítések jöttek az órámhoz. $0.52-ért, azaz úgy 160 Forintért rendeltem. A csomagon is ennyi volt.

1) Hogy raknak 150 Forint adót a 160 Forintos termékre?

2) Mostantól akkor minden ilyen pár Forintos csomagra 800 Forint vámkezelési díjat kell majd fizetni?



2021. júl. 13. 01:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Mindenre ami nem eubol jon
2021. júl. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Az áfát nem a termékre kell csak megfizetni, hanem


Termék + vám + szállítási költség.

2021. júl. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, ha a neten megadott az értéket és kifizeted akkor egyrészt jól számolják az áfát másrészt pedig nem 800 a díj hanem 399.

De a filléres xarok ideje ezzel leáldozott.

2021. júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És ezt hol tudom megadni?

Amiket most rendeltem júl. 1 után, már a rendeléskor meg kellett fizetni a 27% áfát. Szóval azt elvileg nem kell majd, csak a vámkezelést.

2021. júl. 13. 09:25
 5/11 A kérdező kommentje:

Találtam egy videót, amiben erről van szó: https://www.youtube.com/watch?v=kG28KGtbIN0

Hát tényleg annyi lesz így a rendelések zömének. A videót készítő fickó is 1150 Forintot fizetett az 1215 Forintos termékre. Ez már több, mint némelyik webshop itthoni postázási költsége.

2021. júl. 13. 17:05
 6/11 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam a videó alapján, hogy neki 422 Forint volt a szállítási költség, 328 az ÁFA, és ugye 399 vámkezelési díj. Nekem is majdnem ennyire jött ki, a tegnapi csomagomnál. Szóval akkor így már tudom, hogy mit és mi alapján számolnak.


Azt viszont nem tudom, hogy vajon mitől függ az, hogy online kell megfizetni, vagy kiszállításkor a postásnak? Mert nekem a postásnak kellett kézpénzben, nem azon a netes felületen.

2021. júl. 13. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogyha megcsinálid magad online akkor kevesebb, ha nem akkor többet fizetsz a postasnak...
2021. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor még teszt üzem van. Mert én nem kaptam se email-t, se SMS-t arról, hogy fizetnem kellene. Csak beállított a postás vele.
2021. júl. 13. 21:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Csúti benzinpénzre gyűjt a focisták Bentlijébe. Mindenki a saját falábára állt!


Most izgulok mi lesz ebből és a posta kompetenciájából.


Másik nem vámos csomaghoz külföldről üzenték meg, hogy átvehetem.A posta nem is értesített. A nyomkövetésük azt írta "feldolgozás alatt". Utólag meg átmódosították, hogy sikeresen kézbesítve.


Többször eltűnt már a csomag.


A vámosra most írják, hogy egy kézbesítő bázis kézbesíti. Mindjárt kiderül, kell-e nekik a vám pénz.


És hogy melyik a jobb. Ez, vagy többszörös áron megvenni itthon ugyanazt az alkatrészt. Úgy egy magyar cég rendeli meg több hónap alatt, ők esnek át ezen. Én csak a várakozáson és rajtuk többször is, mire kiimádkozom belőlük, hogy eladták másnak.


Vagy bevágni a duná... elektronikai hulladékgyűjtőbe amit meg akarok menteni és elmenni messze innen.

2021. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meglepetésemre gond nélkül megérkezett. 3300 Ft-os lcd digitalizáló postaköltsége 1700 Ft volt Kínából. 1960 Ft volt a vám és áfa.
2021. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!