Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a jó és mi a rossz a...

Mi a jó és mi a rossz a teszveszben és a vaterában? Melyik a jobb? Mi közöttük a fő különbség?

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok különbség nincs a kettő között működésben. Az árak nagyjából megegyeznek. A vatera viszont nagyobb, mint a teszvesz: sokkal több felhasználója van, jobb eséllyel találod meg a keresett cikket.

Illetve regisztrációban van annyi különbség, hogy a vatera a számlaszámod valódiságát is ellenőrzi (100 ft átutalásával), míg a teszvesz csak a cím valódiságát ellenőrzi, bár ez szerintem nem akkora különbség.

Talán a vaterát hoznám ki győztesként, mert több ember nagyobb valószínűséggel veszi meg az árudat (eladói szempontból), bár igaz, hogy eddig 3x voltam eladó (mindig meghirdettem mindkettőn), de mindig a teszveszen vették meg.


Na szóval szerintem a fő különbség csak a felhasználók számában van.

Aukciós oldalak tulajdonságai szerintem: néha nagyon olcsón lehet tök jó cuccokat venni, illetve ritkaságokat is lehet találni korrekt áron

Rossz: Nem mindig lehet tudni, hogy milyen ember az üzletfeled. Ajánlatos sok ajánlással rendelkezőtől vásárolni/eladni. (Persze ez kicsit furcsa dolog, mert a legmegbízhatóbb ember is 0 ajánlással indul)

2008. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

szia

én azért részesíteném előnybe a tesz-veszt mert ot ténylegesen kiírja a lakóhelyet a vatera pedig csak a megyét.

2008. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mivel egy cégé nem sok a különbség.

Mindkettőn van listázási díj + fizetsz jutalékot. A vaterán ez kicsit több ez az összeg. A teszveszen nagyobb a ruha kínálat, a vaterán meg minden van.

Szerintem ha nem találsz valamit nézd meg a www.zsibvasar.hu oldalt,mert a listadíj óta sokan átpártoltak oda a két nagy oldalról.

2009. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!