Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kockázatosabb lett torrentezni...

Kockázatosabb lett torrentezni a legutóbbi Európai Bírósági döntés után?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, először volt ilyen ítélet ezért precedenst teremtett, hogy a net-szolgáltatónak azonnal ki kell adni a torrentező adatait mostantól, ha bárki perel. Esélyes, hogy elkezdenek büntetgetni emiatt mostantól? (Bárkinek ez megéri?)

2021. szept. 1. 12:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Előfizetsz fillérekért egy VPN szolgáltatónál és máris feldughatják a döntésüket. Úgysem bajlódnak ezekkel, a torrentezők többsége nyíltan csinálja. De ma már elavult a torrent, a cuccok többsége elérhető online és nem kell tárolni semmit. A sokterás vinyók és óriási divx-gyűjtemények kora lejárt.
2021. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én kevés dolgot töltök le, de azok pont annyira unikálisak, és nehezen hozzáférhetők (meg sem tudnám venni, ha akarnám), hogy azokat mindenképp tárolni akarom valahol.

Tökhülye vagyok a technikához, ezt a VPN-t már hallottam, de túl sokat bajlódok az ilyenekkel...

2021. szept. 1. 13:48
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Mi az, amit le lehet szedni torrentről, de máshonnan nem? Kíváncsi vagyok.

Egyébként a ebookok, kézikönyvek és oktató anyagok esetében harapósabbak a kiadók.

2021. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én régi (vagy akár újabb) sportműsorokat, és doku filmeket keresek.
2021. szept. 1. 14:28
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Akkor már fél országot el lehetne ítélni, nem beszélve arról, hogy a komoylabb trackerek titkosítva vannak, a szolgáltató max azt látja, hogy igen csatlakozol hozzá, de hogy azon belül mi történik azt már nem.
2021. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokan használják, csupán az idézett jogi indoklás miatt vetődött fel bennem a kérdést. Aminek az a lényege, hogy megszűnik az adatkiadási procedúra innentől, az ítélet precedens értékű, tehát automatikusan vonatkozik minden ilyen esetre. (ha valaki kéri, a szolgáltató már küldi is, mi tartozik ahhoz az ipc cimhez stb.) Nekem sem tűnik reálisnak, országos hírportálok mégis úgy közlik ezt, hogy "változás jön a torrentezésben".
2021. szept. 1. 14:52
 7/18 A kérdező kommentje:
*ip címhez
2021. szept. 1. 14:52
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

Minden sportműsor és dokumentumfilm megvan online is. A torrentezés értelmetlen, mert a seedeléssel elnyomsz napi szinten 200 Ft-nyi áramot ahelyett, hogy megnéznéd egyszer online és lekapcsolnád a gépet.

VPN nélkül meg a szolgáltató látja az adatforgalmad és kiadja, ha azt a zsaruk kérik. Foglalják a géped és ott lesz rajta a leszedett torrent, mert úgyse törlöd le. Egyébként sejteni lehetett, hogy ez a torrentes töltögetősdi nem fog örökké tartani, jobb országokban már rég kapod érte az ügyvédi felszólítást.

2021. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én utoljára a Reims-Paris meccset kerestem volna neten, de nem találtam sehol, csak torrenten. De máskor is így jártam, nem csak most.
2021. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az, amit le lehet szedni torrentről, de máshonnan nem? Kíváncsi vagyok."


Megnyugtatlak, nem elérhető már most sem minden egyes létező sorozat online, és aki fent is van, azok is el tudnak tűnni. Netflixen is rendszeres hogy a sorozat joga lejár, vagy megveszik, és ugrik róla. Egy tucat online stream szolgáltatóra meg nem fog az ember előfizetni. Én vígan elvagyok a torrenttel, minden megtalálható a net bugyraiban, olyan sorozatokat tudok nézni 1080p minőségben amihez ide-oda kellene előfizetnem, ugye nem csak Netflixre, és azt is szögezzük le hogy a Netflix 1080p stream a közelében sincs egy 1080p BluRayRIP minőségének. A Netflix 4k bitrátája már talán van annyi. Ami sorozat meg tetszik, azt meghagyom magamnak a gépen. Nem régi hír hogy az Office-ból is kiszednek egy epizódot a cancel culture miatt: [link]


Köszönöm szépen maradok a torrentezés meg a merevlemez vásárlás mellett. Még mindig olcsóbb mint előfizetni streamszolgáltatókra meg külföldről BluRay sorozatkollekciókat behozni, ami már megüti valóban az 1080p minőséget, nem csak felbontásban de részletességben is, nem úgy mint a Netflix pl.

2021. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!