Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kollégiumba vezetékes net...

Kollégiumba vezetékes net használatához milyen utp kábelt célszerű venni?

Figyelt kérdés

Van ugyan wifi, de gyakran ledobja a laptopom és ezért kellene a vezetékes net. Elvileg csak 100Mbps sebességet enged a gép (Dell inspiron 17 5570), de igazából a legfontosabb, hogy skype-os vagy teams-es videokonferenciából ne dobjon ki. Azt olvastam, arra ez a sebesség elég. Viszont a kábelhez nagyon nem analfabéta vagyok, fogalmam sincs, milyet kellene vennem. Azt felfogtam, mit jelent a Cat5 és társai. Úgy döntöttem, Cat5e mellett maradok a max 100Mbps ellenére. De nem nagyon tudom, mi különbség UTP, STP, FTP vagy LAN között. Hálás lennék, ha valaki leegyszerűsítve elmagyarázná úgy, hogy én mint laikus is megértsem.

Illetve szívesen fogadnék javaslatokat, hogy milyen típusú kábelt vegyek kollégiumi használatra vagy milyen szempontokat érdemes még figyelni.

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. szept. 8. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem válasz a kérdésre, de a koliban nálatok szabad a netkábeleket dugogatni ide-oda? Mert nálunk pl nem. S hiába veszel meg mindent, ha a belső rendszabályzat tiltja a használatát...
2021. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

UTP, STP ezek mind LAN kábelek. UTP kábelt vegyél, az STP/FTP az fém csatlakozós, árnyékolt vezeték, felesleges plusz kiadás.

[link]

2021. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok és amúgy 1-nek tök igaza van, efelett elsiklottam. Ki kell próbálni, ha megy, megy, ha nem, azt úgyis észreveszi. :)
2021. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak úgy nálunk sem engedélyezett. Nálunk igényelni lehet a használatát, név és mac address megadásával. Minden szobában van kimenet, ahova igény esetén szabad kábelt dugni.
2021. szept. 8. 14:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Saját routert bevinni is tilos, szóval nem magamnak akarok mókolni oda valamit, hanem csak a koleszban kiépített rendszerre csatlakozni
2021. szept. 8. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!