Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vodefone TV linuxon. Nektek...

Vodefone TV linuxon. Nektek sem megy?

Figyelt kérdés

Feltételezem már megint a szigorúbb widevine drm miatt nem megy. Korábban volt ilyen probléma a horizon tv-vel is, de több hibabejelentés után megoldották (szerencsére). Az új tv.vodefone.hu (online vodafone tv oldal) viszont teljesen használhatatlan linux alól. WT1809 hibakódot kapok, FF és Chrome alatt is. A vicc, hogy a netflix és egyéb - amúgy szintén drm védett - tartalmakkal semmi gond. Csak megint a tv-vel szívóznak.


Másnál is jelentkezik a hiba?


Szerintetek lesz megoldás idővel? (esetleg van bennfentes infója valakinek?) Vagy sikerült megint egy tök jó szolgáltatást használhatatlanná tenni... :(



2021. szept. 27. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vodkafonnál az a csoda, ha megy valami.
2021. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sem megy nagyon. Itt vannak lehetőségek a Horizon Go feltámasztására:

1. Firefoxon


2. Nyisd meg a jobb felső sarokban az X alatti menüt.


3. Válaszd alul a "További eszközök" menüpontot.


4. Itt válaszd a "Webfejlesztői eszközök" menüpontot


5. Megnyílik egy felület, nem kell megijedni nem kell hozzá programozási tudás...


6. Felül balra a "Vizsgáló menüpont" lesz egy olyan opció, hogy "HTML keresése"


7. Nyomj rá a kurzorral és írd be , hogy : Búcsúzik a Horizon Go alkalmazás


8. Ez után, nyomj a keresésre vagy az enterre


9.Ezután addig nyomd a törlés gombot , amíg el nem tűnik minden zavaró tényező, a felületről.


(10. Jó, ha már be voltál korábban jelentkezve és nem törölted ki az előzményeket, mert egy picit huzamosabb ideig kell nyomkodni a bejelentkezés gombot)

2021. okt. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Köszi, de ez a trükk sajnos csak az elején ment. Már nem megy a bejelentkezés sem, de tartok tőle, hogy a stream sem mehet, mert nem ad előnézetet. (Gondolom kilőtték a szervereket is.)


Amúgy reklámblokkolót paramétereztem fel erre (gyakorlatilag a teljes ReactModal__Overlay -t blokkoltam, így kényelmesebb) tehát megszűnt a figyelmeztetés, de hiába.


Ráadásul ki is voltam most lépve (innen tudom, hogy már a bejelentkezés sem megy) mert én chrome-ban használtam, de a legutolsó update törölte az összes sütit, szóval minden mentett session-nek kuka. Ide pedig már be sem lehet lépni.


A vodefone amúgy azt a tájékoztatást adta, hogy tudnak a problémáról és REMÉLHETŐLEG év végéig megoldódik. Gondolom nem prio és idő, mire lemeccselik, hogy alacsonyabb DRM legyen beállítva: ezáltal nyílt forráskódú alkalmazásokból is menne a stream... mert mikor a [link] -nak postol, akkor egy 400-as hibával tér vissza:

code: 400

errorCode: 4027

message: "Invalid request"

status: "UNGRANTED_REQUEST"

Szóval megint a túl szigorú widevine-al szptnak, mint a múltkor: a Horizonnál is volt egy ilyen story, akkor a komplett Liberty Global-t értintette, tehát a "külföldi UPC"-t is. :) De ez még a voda előtt volt.


Csak tudnám egy nyamvadt tv adásra minek ez a védelem... alap esetben háttérzajnak használom esetleg 1-2 tehetségkutatót vagy főzőműsort nézek rajta csak. Mindeközben az HBO GO, Netflix és társai lazán mennek linux alól, ott meg tudtak békélni a lazább DRM-el.

Na nem mintha egyébként aki akarná ne tudná ígyis-úgyis rögzíteni a műsorokat, tehát a felhasználókon kívül (meg néhány pistikén kívül) senki elől nem rejtették el a jogvédett tartalmat. Ha annyira rögzíteni akarnám, akkor egy megfelelő (saját) settopbox, dvb-t + mindigtv előfizetés és megvagyunk. És ez csak a "favágó" módszer. De annó ha jól emlékszem (ez picit hardcore megoldás már) a tv-vel felvett műsor is visszafejthető volt, mert a linux felismerte a fájlrendszert minden gond nélkül és volt valami program ami a tv által rögzített közvetlen stream-et dekódolta. Bár ez is sok éves történet, egyiket sem próbáltam az utóbbi pár évben, mert fel sem akarom venni a műsort, annyira egyik sem érdekel. (Ha lemaradnék, akkor RTL Most-on pl simán visszanézhető pl... Jaaa és az megy linuxon is! :) )


Tehát továbbra is csak egy paródia ez az egész.

2021. okt. 20. 08:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Válts szolgáltatót, ha tudsz! A vodkafonnál rosszabb nincs, még a tréhómot is sikerült messze alulmúlniuk.
2021. okt. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bár tudnék... :(

Telekom van csak (IPTV miatt ingyen sem kéne). A digit pedig még nem sikerült meggyőznöm hogy ebbe a 4 emeletes tömbbe is húzza be az ffth-t, holott 10 méterre (az utca túl oldalán lévő panelben) viszont van végpontjuk. Tehát technikailag nem egy nagy fejlesztés, de gondolom inkább bürokratikus okai vannak annak, hogy nincs nálunk. Pedig egy ONT-vel ki lennék békülve: előszobába felmenne az álmennyezetbe és további kábelezés nélkül menne a mostani hálózat a lakásban tökéletesen... nem kellene conax kártya, se egyéb baromság: mindkét szobában lenne rendes DVB-C, meg egy olyan net, amihez használható feltöltés is jár.


Ja igen: ez külön vicc... mikor a voda felvásárolta a upc-t akkor felhívtak hogy az 500-as netemet felbővítik -na nem ingyen- EGY GIGABITES SZUPERINTERNETRE!!!!!!444NÉGY!

Hát egy pillanatig el is gondolkodtam rajta, de mikor kézségesen közölte a csajszi, hogy azontúl, hogy megnyerek vele egy eszközcserét - így is siratom a régi cisco-t - gyakorlatilag csak a letöltési sebességem nő, a feltöltési alig. :D :D Hát köszi. És mire megyek vele? A kisvállalati szintű itthoni hálózatomat is lazán elbírja a 500Mbit. Ellenben a VPN és cloud miatt marha jó lett volna mondjuk egy legalább 200Mbit feltöltés is, de helyette MAX 40Mbit az elmélelit feltöltési a gigabites net mellé... :D A marketing bullshit persze ömlik 1000-el, hogy sok eszköz mellé szükséges ekkora net, de valójában ha megnézed a netflix, hbo go, youtube, stb... bitrátáját akkor hamar rájössz, hogy mekkora parasztvakítás az egész.

2021. okt. 20. 08:19
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szia. Itt a Telekom lenne jó megoldás, ha réz , de van ott VDSL akkor elég jól (Optika vagy koax is értelemszerűen)fog menni és, hogy miért nem szereted az IPTV-t azt nem értem.
2021. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 Megnéztem a telekom oldalán és elvileg elérhető a címemre még a 2Gbit/s net is, tehát kizárásos alapon FFTH-t tudna adni.

Jelenleg D3 van (koax). Technikailag előrelépés lenne (internet szempontjából) Náluk nagyobb is az elméleti feltöltés (kérdés gyakorlatban ez mennyi lenne). Amúgy a jelenlegi szolgáltatásnál jelentősen drágább lenne, de ezt a békát lenyelném HA jobb is lenne.


DE! Az IPTV-t nem szeretem semmilyen formában. Nem szeretnék és nem is fogok soha settopbox-ot nyomkodni. Smart tv van (WebOS 6), remek menürendszerrel és EPG-vel és nem akarok egy lassú lomha sz@rral szenvedni, ami feleslegesen zabálja az áramot (mert kikapcsolni úgy sem fogom... egy örökké valóság míg újra indul). Karasztrófa. Volt hozzá egyszer szerencsém és fel is bontottam a szolgáltatást elég rövid úton amint lehetőségem nyílt. Nem tudom a digi-s módszer miért nem jó nekik: fogják az optikát és azt bontják LAN és DVB-C hálózatra. Kódolás sem kell, lakáson belül pedig annyi eszközön nézem ahányon akarom (technikai korlátok mellett.. nyilván több eszköz = nagyobb csillapítás). Nem kell nekem amúgy router sem (van jobb, a mostani modemje a vodának is bridge módban van).

IPTV-vel egyetlen egy esetben lennék (félig) kibékülve, mert a másik szobában lévő tv az még "nem okos", tehát ott továbbra is szívás lenne): ha kiadnának LG tv-re egy normális appot és LAN-on keresztül a tv saját alkalmazásában lehetne tv-t nézni. (Tudomásom szerint ilyen jelenleg nincs.) Mondjuk ettől sem esnék hanyatt, mert mint mondtam a gyári EPG fényévekre van eddig bármelyik szolgáltató dobozától, de legalább plusz eszközre nem lenne szükség. Ezt amúgy a vodefone-al is ismertettem, mikor felajánlották a vodefone tv-t: tv előfizetésem addig lesz, míg adnak DVB-C-t (még ha kártyás is, és készülékenként kell egy kártya). Ha megszűnik, felmondom.

Jó a tv ha van, de ha nyakamba varnak egy plusz dobozt ami nélkül még csatornát sem tudok váltani, akkor inkább megválok tőle.


Az eredeti problémára reflektálva: a telekommal sem lennék előrébb ahogy nézem. Szereztem kölcsönbe egy TV GO hozzáférést rokonomtól és azzal sem tudok műsort nézni linux alól. Régen azért nem lehetett mert valami szutykot telepíteni kellett ami csak windows-ra volt, post pedig gondolom az indokolatlan LEVEL900000-es DRM miatt. Annyi a különbség, hogy itt még hibaüzenetet sem kapok, csak egy végtelen betöltést... Vicc. :D (Amúgy igaz, vodefone hálózatából próbáltam, de direkt állami csatornát -M1-, hogy biztosan ne amiatt ne működjön, mert a csatorna nem engedi más hálózatán elérhetővé tenni.)


Tehát mondhatjuk, hogy ez még rosszabb mint a vodefone(upc). Utóbbinál legalább a hagyományos készüléken működik normálisan. :D

2021. okt. 20. 17:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha 2Gbps is elérhető akkor az optika. Ha nem szeretnél set-top-box készüléket nyomkodni (Kérhetsz hagyományosat is, de a Telekom TV android alapú és az is elég okos...), akkor utolsónak a DIGI maradt.
2021. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a set-top box is jobb, mint ha egyáltalán nem tudnál tévét nézni, de te tudod.
2021. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8 Sajnos Digi az nincs. Mint említettem, nem hajlandóak behúzni ebbe az épületbe (pedig az utca túloldalán VAN). Amúgy valóban alternatíva lehetne.


#9 Ebben nem értünk egyet. :) Alapvetően a TV-t (ez alatt a tv műsort értem) úgy használom sokszor mint más youtube-on a háttérzenét. "Valami szóljon." Filmeket-sorozatokat, amiket a tv-ben adnak vagy többször láttam, vagy alapvetően nem is érdekel. 1-2 ilyen főzőműsor van még amit nézek, vagy valamelyik humor csatornán egy sorozat 4000. ismétlése. Emiatt nem kapcsolom be fizikailag a tv-t (ezért lett volna jó, ha megy normálisan pc-n az online adás). Ritkán ha mégis van valami műsor ami érdekel (pl tehetségkutatók elején a botfülűek válogatása az szórakoztató) akkor kapcsolom be este 1-2 órára a rendes tv-t. Igazából túlélem nélküle: van 2 féle streaming meg egy NAS 2TB filmmel és sorozattal (ha esetleg valami régi kedvencet néznék újra).

Ha csak úgy lehetne tv adásom, hogy mellé rámkényszerítenek egy olyan eszközt ami csak bosszúságot okoz: lassú, tele van felesleges szolgáltatással és kapok még egy távirányítót amit az asszony leejthet :D ráadásul a tv-m gyakorlatilag onnantól kezdve egy túlárazott óriás monitor (mert csak a kijelzője lesz használva így) szóval akkor köszönöm de nem kérem. Úgy sem fogom használni.. jobban járok ha visszamondom és akkor jöhet a telekom-tól (mivel más nem marad) egy optikás internet. Az is ennyibe kerül mint most az egész csomag, de legalább van feltöltési sebesség is így normálisan tudom használni a VPN-t.


De ha már így belementünk: Ti mit szerettek az IPTV-ben vagy épp a settopbox-ban? (No offense. Tényleg érdekel, hogy miért választották sokan pl a vodafone-nál is, mikor a tv-be egy sima kártyával megoldható ugyanaz. Sőt: így nem csak az a műsor rögzíthető amit ők engednek hanem BÁRMI, mivel erre a TV is képes. Tehát én ezt hatalmas visszalépésnek érzem. Tud netflixet meg youtube-ot? hmm.. a tv és az xbox is szóval ezzel sem tudtak meggyőzni, hogy szükségem lenne egy 3. ilyen eszközre ami tudja ezeket. Szóval miért jó?

2021. okt. 21. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!