Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az mitől lehet, hogy pontosan...

Az mitől lehet, hogy pontosan ugyanazok az oldalak nem töltenek be két különböző, és különböző böngészőt használó gépen?

Figyelt kérdés

Olyan oldalakról beszélek, amik pár órája még gond nélkül betöltöttek, majd mintha elvágták volna őket. Érdekes, hogy a nem működő oldalakhoz hasonló tematikájú oldalak viszont vígan mennek.


A hibaüzenetek hasonló szövegűek:

1: Az ön kapcsolata nem privát... (laptop, chrome, wifi-n kapja a jelet)

2:A kapcsolat nem biztonságos... (PC, mozilla, kábbelen kapja a netet a routerből)


Ha nem biztonságos módon csatlakozni akarok az oldalakhoz, akkor olyan formában jelennek meg, amiben használhatatlanok. Mintha a tárolt változat lenne, csak még egyszerűbb.


Viszont egy harmadik gépen (amiről ez a kérdést is írom, mivel a gyakorikérdések sem tölt be a többin) nincs ilyen probléma.


Böngészési adatok törlése megvolt.

Router újraindítás megvolt.

Szolgáltató csak széttárta a kezét.


Értetlenül állok a dolog előtt.

Ha csak egy gép volna azt mondanám: Oké ez behalt. De, hogy két különböző gépen, különböző böngészési szokásokkal és előzményekkel, különböző böngészőkkel, ez egyik wifis a másik kábeles, és pont ugyanazok az oldalak döntenek úgy egy időben, hogy nem töltenek be....?


Valaki, bárki, akármilyen ötlet, javaslat egy hellyel-közzel laikusnak?



2021. szept. 30. 18:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Azt még nem is említettem, hogy azért nem kicsi oldalakról beszélünk.


444

gyakorikérdések

penny.hu

stb.


Tehát olyan oldalakról, amiknek több 10, ha nem 100 ezres napi látogatása van.

2021. szept. 30. 20:02
 12/19 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy egy régebbi (nem frissített) böngészőt használ."


Na ez az ami biztos, hogy nincs így.


A pc-n lévő mozilla biztos, hogy régebbi. Először ezen vettem észre a hibát és én is arra gondoltam, hogy biztos nem támogatják az oldalak, de aztán ott van a másik gép.


Ráadásul egy nappal visszaállítottam a pc-n a dátumot és betöltöttek az oldalak.

De ez sem lehet végleges megoldás.

2021. szept. 30. 20:06
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
A GYK tanúsítványa szeptember 24.-én járt le, azóta újat kapott, ezért működik (ez publikus adat, meg tudod nézni a böngészőben). Ha neked még valamiért a régi van meg, akkor ez a gond. Töröld ki a böngésző cachet.
2021. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Holt tudom a böngészőben megnézni a tanúsítvány érvényességét?

És hogy tudom kitörölni a böngésző cachet?

Chrome-hoz és Mozillához is kellene az infó, ha lehet!

2021. szept. 30. 20:49
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
mindenkori elözmények törlése (Ctrl+Shift+Del)
2021. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ja!


A böngészési előzmények törlése (sütik, webhelybeállítások stb.) volt az első lépésem. Semmit nem segített.


Holt tudom a böngészőben megnézni a tanúsítvány érvényességét?

2021. szept. 30. 22:00
 17/19 anonim ***** válasza:
böngésző beállítások > biztonság > tanusítványok
2021. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

ÉS azt honnan lehet tudni, hogy melyik oldalhoz tartoznak, mert a Chrome-ban a tulajdonos és kiállító (amik ugyanazoknak látszanak, és gondolom ezek olyan cégek akik adnak az oldalaknak a tanúsítványokat) megnevezésén és a lejáraton kívül nem mutat semmit, ami adott weboldalakra utalna?


Hol látom pl. a GYK tanúsítványának érvényességét, és hogy lehet - ha lehet - azt exportálni importálni,akár másik gépre másik böngészőbe, hogy újra működjön?


A Mozillában van egy egyebek opció, ahol látszik nekem most néhány oldal. Olyan nagy oldalak, amiket napi szinten használtam és most nem működnek, viszont dupla kattintásra feljövő ablakban látszik a tanúsítvány kiállítása és lejárata. A lejárata mindegyiknek jövőbeli.


Akkor most mi van?

2021. okt. 1. 10:19
 19/19 anonim ***** válasza:
en is jartam mar igy a gyakori kerdesek ,a yahoomail es egy felirat oldal-ra nem tudok belepni csak VPN-el, nem tudom miert, par nap max 1 het megjavul de utana ujra megtortent, valami az ip cimmel lehet, probalt ki Vpn-el szerintem menni fog
2021. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!