Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan nézhetem meg az eszköze...

Hogyan nézhetem meg az eszközeimen az elérhető maximális internetsebességet?

Figyelt kérdés

A háztartásban található okostelefonokon megnyitottam a wi-fi halózat tulajdonságait, és ott kiírt egy sebességet. Ez lenne az eszköz maximális kapacitása az internet sebességét tekintve? Ez a sebesség egyre csökkent, minél távolabb mentem a routeremtől, mivel a szignál a háztartás távolabbi pontjain gyengébb.

Próbálakoztam számítógépen is megnézni a maximális elérhető sebességet wi-fi és ethernet kapcsolat esetén hasonlóképpen mint az okostelefonoknál, hogy megnyitottam az internetkapcsolat és az adapter tulajdonságait.

Jó helyen próbálkozom, vagy valahol máshol kell ezt az információt keresnem?



2021. okt. 10. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit láttál az a link sebessége, nyilván minél messzebb vagy, annál lassabb lesz. Ez az elméleti maximum, amit tud a link. Ennél gyorsabb soha nem lesz, de lassabb lehet, ha másvalami szűkebb mint a link, például az internetelőfizetés sávszélessége, egy lassú router vagy switch az úton, zajos wifi csatorna, az eszköz processzora, háttértára mind csökkentheti.
2021. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek csak a vezetéknélküli Wifi/vezetékes Ethernet interfész adatrátáját adják meg - előbbi függ a routernek az eszköz által fogott jel erősségétől (ami függ a távolságtól is), az érzékelt adatátviteli sebesség az eszköz és a router között maximum, aggregáltan kb. az adatráta fele.


Az Internet sebessége még több tényezőtől függ:

- a géped terheltségétől

- a belső helyi hálózatod terheltségétől

- a szolgáltató belső hálózatának terheltségétől

- a szolgáltatótól megvett csomagtól

- a szolgáltatón kívüli hálózat terheltségétől

- az elérni kívánt szolgáltatás terheltségétől


Hozzávetőlegesen tudod mérni különböző szolgáltatásokkal - az egyik legnagyobb és legismertebb a speedtest.net:

[link]

2021. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SIDLER22 ***** válasza:

Előzőket kiegészíteném annyival, hogy ne ess abba a hibába, hogy mihelyst úgy érzed lassú a net, egyből nagyobb csomagra váltasz. Ha nem az a legfontosabb, hogy egy nagyméretű fájl minél gyorsabban letöltsön akkor személyenként maximum 30mbit-es internet bőven elég (YouTube-on ez az átlagos bitrátája egy 4K60FPS-es videónak szóval az a 30 mbit jócskán túl van számolva). Személyenként ezt a 30mbit-et szorozd meg 1,5-tel és megkapod, hogy mekkora sávszélre van szükséged a gondtalan netezéshez.

Ha a weboldalak lassan töltenek be az legkevésbé szokott a sávszélesség hibája lenni. Legtöbb esetben a gép lassú hozzá. Olykor meg szeretett magyar szolgáltatóink adnak túl nagy ping-et vagy instabil kapcsolatot. De ezeket meg nem lehet megvenni kilóra mint a sávszélt. Szóval ebben az esetben talán a szolgáltató váltás oldaná meg a problémát.


Tudom egy kicsit eltértem a témától csak szeretném elkerülni másoknak a felesleges pénzkidobást.

2021. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!