Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gyorsabb internetelérés...

Gyorsabb internetelérés hogyan lehetséges mint amit a szolgáltató mond?

Figyelt kérdés

Szüleim sajnos elhunytak így már nem tudom őket megkérdezni, akkoriban meg nem foglalkoztam a témával.

Újra beköttetném a vezetékes internetet a lakásukba de csak 30mbit lehetséges a telekom szerint, holott én tudom, hogy korábban 8-10 megabájt/mp-el lehetett ott letölteni (sokszor használtam), tehát inkább 100-150 megabites internet volt ott.


A telefonba annyit mondtak, hogy csak réz-kábel? vagy rész-kábel, vagy félkábel nem tudom valami miatt nem tudnak teljes sebességet nyújtani és hogy nem tudja megnézni a korábbi szerződésben milyen csomagjuk volt


Szüleim biztos nem lopták vagy ilyesmi, ahogy nézem a telekom régi csomagjait van 4560 forintért 30 megabites meg 150 megabites. Nem lehetséges, hogy a központban rosszul tudják és mehet a 150 megabites? emlékeim szerint nekem azt mondták a szüleim volt kint a szakember és ő valamit állított ezért volt ilyen jó a net, de telefonba leteremtettek, hogy biztosan nem lehet ott gyorsabb net.



2021. okt. 27. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nincs felétek kiépítve az optikai kábeles net hálózat, így azt nem tudják bekötni a lakásotokba.
2021. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el jobban az aszf-t..

A 30-as vdsl csomag akár 100/25-el is mehet.

2021. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

és azt szakemberrel lelehet méretni mielőtt megrendelem a netet, hogy pontosan milyen gyors lesz a netem vagy csak akkor küldik miután megrendeltem?

2021. okt. 27. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

"és azt szakemberrel lelehet méretni mielőtt megrendelem a netet, hogy pontosan milyen gyors lesz a netem vagy csak akkor küldik miután megrendeltem?"


Nem. Ez kb olyan konyhanyelvre lebutatva, mintha a víznyomást akarnád megmérni, hogy mekkora nyomással folyik ki a csapodon, úgy hogy be sincs hozzád kötve a víz. De nyilván ez is butaság, mert az internet marhára nem így működik.

2021. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem. Nem akarok kockáztatni és a karácsonyi időszakra minél gyorsabb netet akarok otthonra, a mobilnet alternatíva lehet? 4G és 150 megabites


PC-vel arra is tudok csatlakozni?

2021. okt. 27. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha otthoni net kell, akkor felejtsd el a mobilnetet, sokkal jobban jársz egy otthoni szolgáltatással.
2021. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mobilnetnél 0 bps a garantált.

Vezetékesnél 1 Mbps, ha nem éri el lemondhatod. De akár 100Mbps is lehet..

2021. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy ilyenkor az ún. garantált sávszélességet adják meg. És van egy "maximális" amit el lehet érni. Simán lenet,h ogy régebben is ennyi volt a garantált. A gyakorlat azt mutatja, hogy a garantáltnál jóval többet biztosítanak ténylegesen.
2021. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!