Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tegyek, ha nem tudok az...

Mit tegyek, ha nem tudok az iskolában az eduroam-os wifi-re rácsatlakozni?

Figyelt kérdés
Első pár nap engedte, hogy használjam, majd mivel egy felkiáltójelet tett oda utána (a többieknek működött a wifi), így rámentem a hálózat elfelejtésére, és beírtam a jelszót, azonosítót, stb. A jelszóval, azonosítóval, stb. semmi baj nincsen, más is azzal jelentkezett be, de engem valamiért nem enged. Mit tegyek?

2021. nov. 10. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi?
2021. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem inkább más kategóriában kérdezd meg...
2021. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha már itt van a kérdés. Nem mindenkinek engedi a használatot valami miatt. Az én időmben is volt ilyen. Vagy írsz az informatikai szolgálatnak vagy kérd meg az egyik csoportársadat, hogy jelentkezzen be az ő felhasználó nevével a telefonodon.
2021. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs felhasználónév. Azonosító és jelszó van, mindenkinek ugyanaz az azonosítója.
2021. nov. 10. 18:47
 5/8 anonim válasza:
Nekem a neptun felhasználónevem és jelszavam, amivel rá tudok csatlakozni (Debrecen). Nem tudom akkor, lehet nálatok más lenne?
2021. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk más. Középiskolás vagyok, Szekszárdon.

Az azonosító mindenkinél ugyanaz: az iskola neve van benne kis-nagybetűk variálásával, + számok. A jelszó is ugyanaz.

2021. nov. 10. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Kitörlöd az ismert hálózatok közül az eduroam-ot. (Meg szerintem a GUEST-VENDEG-et is.)

Utána Hálózat hozzáadása kézzel (Nem biztos, hogy szó szerint stimmelnek az egyes mezők nevei; ahány telefon, annyiféle fordítás. Van, hogy egyes állítási lehetőségek hiányozhatnak is, vagy a Speciális beállítások alá vannak elrejtve):


Hálózat neve (SSID): eduroam

Biztonság: WPA2-Enterprise (ha nincs ilyen, akkor 802.1x EAP)

EAP módszer: PEAP

Másodlagos hitelesítés: MSCHAPv2

Tanúsítvány (CA): ne hitelesítse

Azonosító: a felhasználóneved (valaki@valami.sulinet.hu alakú, a "valaki részben csak betűk és számok lehetnek, más nem, még egy pont sem. És ne másét használd!!! Nem lehet egy felhasználónévvel akárhány eszközről belépni egyszerre! Szóljatok a rendszergazdának, hogy a közös azonosító nem jó megoldás! Meg szabályellenes is, kivághatja a KIFÜ az egész sulit az eduroamról, ha rájönnek!))

Anonim azonosító: (ezt üresen hagyod)

Jelszó: a jelszavad (Legalább 3 féle kell, hogy legyen benne ezek közül: kisbetű, nagybetű, számjegy, írásjel; egyszerűbb jelszóval nem enged be.)


Ha így sem sikerülne, akkor megint töröld ki az eduroam hálózatot, majd keresd meg a Beállítások között a Hálózati beállítások alaphelyzetbe állítása-t, nyomd meg, utána indítsd újra a telefont, és csináld meg a fentieket.

Egy-két elmentett dolgodat újra be kellhet írnod más hálózatokhoz is, de ez már csak ilyen.

2021. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit tegyél? Ne használj wifit
2021. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!