Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem érem el az internetet,...

Nem érem el az internetet, pedig a szolgáltató szerint minden rendben van. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt órákra elment az internet, a szolgáltató szerint minden rendben van, azt mondták hogy a modemünkkel vagy a routerünkkel lehet gond.


A számítógép hibaelhárítója szerint nincs érvényes IP konfiguráció.


A bejövő jelet egy D-link ADSL modem (DSL-321B) dolgozza fel, erre van kötve a router, amire 2 számítógép van ethernettel csatlakoztatva, és a wifit is használjuk.


Régi konfiguráció, de egészen eddig működött.


A D-Link konfigurációjába be tudtam lépni, Bridge üzemmódban van (gondolom ez jól is van így, ha a routeren keresztül használjuk), a router konfigurációját nem érem el, még akkor sem, ha a d-linket lecsatlakoztatom róla. (természetesen már minden volt újraindítva)


A D-Link internet LED-je egyébként nem világít, és úgy sem volt netem ha közvetlenül a géphez csatlakoztattam, gondolom ilyenkor át kéne konfigurálni, viszont ehhez nem találok adatokat.


Tegnap estére megjavult a net, miután ezen a honlapon 9 féleképpen is megpróbáltuk megjavítani :


[link]


Azután jött vissza a net, hogy mi már feladtuk, szóval abban sem vagyok biztos hogy ezek közül oldotta meg valamelyik módszer. Ma délelőttre viszont megint elromlott.


Lehet kicsit zavarosan írtam le, de nem tudom mi lehet a gond. Ha a router nem működik, akkor a d-linken még kéne világítania a net állapotát jelző lednek (szerintem). Viszont a routert nem tudom közvetlenül elérni, csak ha előtte ott van a d-link is. Mi lehet a gond? Vagy szakit kéne inkább hívni, esetleg új előfizetés kéne?


Köszönöm előre is.



2021. nov. 14. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod elérni a router felületét? Elfelejtetted a belépési jelszavát? Vagy mi a gond vele?
2021. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az alapértelmezett IP címe megegyezik a d-link ip-jével. Ez gond? Úgy tudom hogy ha beidgelve van akkor lehet ugyanaz.

Szóval alapjáraton ha ezt az IP-t beírom akkor a d-linket érem el, ha meg a WAN portjából kihúzom a d-linket, akkor a számítógép nem tud csatlakozni. Az ethernetnél kiírja hogy azonosítás, utána hogy nincs bedugva, és kezdi előlről.

2021. nov. 14. 13:19
 3/10 A kérdező kommentje:
*bridgelve
2021. nov. 14. 13:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktuk ugyanazon a címen hagyni őket. Iktasd ki a modemet, csatlakozz a routerhez és nézd át a beállításait.
2021. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de még nem sikerült belépnem a konfigba. Viszont nem értem, hogyha eddig sokáig jó volt, és nem változtattunk semmit akkor mi baja lehet
2021. nov. 14. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Így szokta megadni magát a router: egyik pillanatban még működik, a másikban meg már nem.

Lépj be a routerbe és nézd meg a beállításokat, keress hozzá firmware frissítést a gyártó oldalán.

2021. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mielőtt beruházok egy új routerre, jó lenne biztosra menni hogy tényleg azzal van-e gond.

Lehetséges router nélkül, csak a d-link modemen keresztül elérni a netet? Ehhez kell valamit állítani a konfiguráción?

2021. nov. 14. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy resetelődött (más lett az ip címe)

De az is lehet persze hogy megdöglött a routered..

2021. nov. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, kiveszed bridge üzemmódból. Modemet kiiktattod a körből (leválasztod a modemről) lépj be a routerbe, nézd meg mi a helyzet. Ha resetelődött a router akkor is be kell lépned, hogy újra beállítsd.
2021. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 P.O.C. ***** válasza:

"Lehetséges router nélkül, csak a d-link modemen keresztül elérni a netet?"


Igen, még csak bridge módból se kell kivenni a modememet. A Windows is tud PPPoE kapcsolatot létrehozni.

https://www.youtube.com/watch?v=e_D5j_3MmF0


Ha az jó, a routerrel lesz valami. Lehet csak a beállítások szálltak el.

Valahogy be kell lépni a beállítása. Próbáld resetelni, ha akkor se megy a webes beállító felülete, valószínűleg kuka.

2021. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!