Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtubeon dislike-ok nélkül...

Youtubeon dislike-ok nélkül szerinted van értelme a like-oknak?

Figyelt kérdés

Pláne ha az ember konkrétan keres valami tutorialt, vagy tanulni szeretne, leszavazás nélkül egyáltalán nem tudod, hogy valós dolgokat mondanak-e vagy totál baromság az egész videó és elhiszed


Eljutunk oda, hogy megszűntetik a filmek/játékok/sorozatok értékelését aztán majd a moziban koppansz ha kidobsz x ezer forintot és közben kalap szar a film



2021. nov. 21. 16:44
A kérdező szavazást indított:
Persze, sokkal jobb így a youtube
Nem, sokkal informatívabb volt hogy láttuk a dislike-okat
Korai még eldönteni
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még azt a kevés dolgot is el tudják rontani ami működött.
2021. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Mikor olvastam a hírt, azt hittem, hogy mind a kettőt leveszik, mert ahogy te is írod, így a lájkoknak sincs értelme.
2021. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Már van bővítmény Chromehoz és Firefoxhoz is, ami visszaállítja a dislike-okat.
2021. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
ja hallottam h van, de ezek megbízhatóak, honnan tudják ha a trutyub letiltotta?
2021. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Jó kérdés, de működik. Lehet ott maradt dislikeok száma a forráskódban, csak rejtve, a bővítmény pedig láthatóvá teszi.
2021. nov. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
és az mi, h nekem minden nap más böngészőnél mutatja, ma pl firefoxnál rejtve van krómnál meg mutatja, nincs telepítve semmi bővítmény
2021. nov. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én eddig se használtam a like-ot se meg a dislike-ot sem. Mivel annyian kérik, ezért egy ideje elkezdtem like-ot nyomni, akiknek szeretem a videóit, de sokszor még így is elfelejtem.


Szerintem tök jelentéktelen, mert nem lehet egy teljes videót egyetlen bináris jó/rossz cimkével jellemezni. Ha meg annyira rossz egy videó minősége, tartalma, akkor egyszerűen becsukom és nem töltöm vele az időmet tovább. Épp elég negatív visszajelzés az a YouTube-nak, hogy nem nézted végig, nem kell még dislike-ot is adni rá.

2021. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7, más felhasználók számára volt jelzésértékű a likeok-dislikeok arányának száma, a YouTube mindaddig nem foglalkozik vele, ameddig maga ellen nincs fordítva (pl. YT Rewind, de el lehet engedni a fantáziát). Pont, hogy ezzel növelik a szakadékot a tartalomgyártó és a követői, illetve a követők közösségén belül (inkább az utóbbi, mivel a tartalomgyártók továbbra is hozzáférnek bővítmények nélkül a dislikeok számához). Továbbá az egy kattintásos véleménynyilvánításhoz való jogunkat vették el gyakorlatilag, mivel ezzel elszigetelik a közösség tagjait egymástól. Persze, kommentszekcióban lehet diskurzusokat folytatni, ha nem tiltja le a tartalomgyártó, de ha egy gyors visszajelzést szeretnek látni, attól meg lettem fosztva. Mobilon ráadásul nekem még nem sikerült a bővítményt életbe léptetnem, szerintem csak gépeken működik.
2022. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Le lehet értékelni, de nem lehet azt kijelenteni, hogy gyakorlatilag nem is volt értelme a like-dislike szerepének, elég szerves funkciót csonkítottak meg vele. Nem olyan információval szolgál, mint egy kommentszekció, de mindenképpen volt hatása. Korábbi Youtube-vezetők nyilvánították ki nemtetszésüket azzal kapcsolatban, hogy milyen süllyedő tendenciát folytat a Youtube igazgatóságának döntései, én ezzel csak egyetérteni tudok.
2022. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!