Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Vodafone vezetékes TV...

A Vodafone vezetékes TV szolgáltatásához melyik mediaboxot érdemes választani és miért; Vodafone TV Mediaboxot vagy KAON Mediaboxot vagy Horizon Mediaboxot?

Figyelt kérdés

Az is érdekelne, ha van rá lehetőség, hogy melyik mediabox választása esetén van arra lehetőség, hogy a box-hoz közvetlenül csatlakozó tv-n kívül hagyományos régi tv-t is lehessen használni (analóg módon) a házban?


(Elvileg régen, még a UPC időszakában volt arra lehetőség, hogy a digitális műsorok vételét biztosító Mediaboxra csatlakoztatott modern tv mellett más tv-ket is lehetett nézni analóg módban.)



#Vodafone TV Mediabox #Vodafone KAON Mediabox #Vodafone Horizon Mediabox #Mediaboxok összehasonlítása - Vodafone
2021. dec. 13. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Analóg adás szerintem felfüggesztésre került. (Vagy ha még nem, akkor fokozatosan le lesz kapcsolva.) Ha el is érthető pár csatorna (nem sok) akkor azok csak az alap csomag csatornái.

Régi készülékhez kérhetsz settopbox-ot, így azon ugyanúgy tudod fogni az összes csatornát.


Új tv esetén pedig kérd conax modullal. Itt egy modult adnak amiben benne van a kártya és ezt kell a tv-be dugni. Online értékesítésnél nem nagyon lehet kiválasztani, de személyesen igen. SOKKAL jobb. Alapvetően a hulladék IPTV-t és boxot erőltetik mindenhol, de ha van DVB-C akkor kérhetsz kártyás megoldást és nem kell semmilyen doboz és jön az összes csatorna HD-ben. Ráadásul nem csak azt veheted fel a TV-ből amit ők megengednek, hanem bármit, ha bedugsz egy pendriveot a TV-be. Évek óta így használom és sokkal jobb.

2021. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A "Régi készülékhez kérhetsz settopbox-ot,..."

Ezek lennének a Mediaboxok? Vagy valami másra gondoltál?

Úgy látom, hogy a Vodafone TV Mediabox esetén csak HDMI csatlakozás lehetséges, azaz olyan TV kell aminek van HDMI portja.

A régi TV-hez meg jó lehet a KAON vagy a Horizon Mediaboxok valamelyike. Ezeknek van Scart portja is.

Lehet, hogy Horizon már nincs is.(?)


Külön köszönet a "conax modul" beajánlásáért.

Ez lenne az a kártya, amit Mediacard néven lehet látni a Vodefone oldalán?

2021. dec. 13. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen :)

Most a marketinges "trendi" elnevezések néha változnak, de gyakolratilag settopbox=mediabox. Gondolom azért nevezték el így, mert érzékeltetni szeretnék, hogy nem csak a tv adás dekódolására alkalmas, hanem tud még egy rakat olyan "új" és "csúcsszuper" funkciót ami a kutyának sem kell egy 2018 után vásárolt tv esetében.... (pl youtube vagy netflix) :D


A tv oldalán pedig ha van egy nagy nyílás, akkor oda megy egy modul, ("médiakártya") ami valójában egy olyan eszköz amiben benne van a kártya, szóóóóval itt nem találták el a jó elnevezést. Mert a CI modullal együtt adják.

Arra figyelj, hogy ehhez a TV-nek tudnia kell a DVB-C jelet fogadni és támogatni a "CI+" kártyát. Nem figyeltem most annyira a piacot de valószínűleg egyikkel sem lesz gondja (nekem a 10 éves LG TV-mmel is tökéletesen működött), de azért nézd meg a leírását. A weboldalon a támogatott készülékek listája nem teljes azt hiszem. Annak idején mikor kértem - 6-7 éve talán - az én 10 éves TV-m sem volt közte...



Azoknál amiknél viszont csak SCART bement van, ott ezt érdemes jelezni.. ennek megfelelően gondolom olyan dobozt adnak. Ebben nem vagyok otthon, mert nekem nem volt soha dobozom a UPC/Vodafone-tól.

Azzal viszont tisztában vagyok, hogy a VodefoneTV box az IPTV alapon megy, ergó ha nincs internet (mert karbantartás van), akkor TV-d sem lesz. Az IPTV ebben a formában egy elavult (bár modernnek hazudott) technológia, (vagy modern csak szarul megvalósított?) mindegy.. tehát érdemes kerülni míg lehet.

Persze ha optika van nálad akkor valószínűleg nem tudod, mert ha jól tudom egyedül a digi ismerte fel, hogy egyszerűen az optikára is rá lehet küldeni a DVB-C jelet így az ONT-vel leválasztva tökéletesen fogható a tv adás bármelyik tv-vel a lakásban doboz nélkül és FFTH mellett.. a többi szolgáltatónak valahogy ez nem érte meg, vagy csak szerette szivatni az ügyfeleit. Nem tudom.

2021. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"tud még egy rakat olyan "új" és "csúcsszuper" funkciót ami a kutyának sem kell"


Pl. 7 napig visszanézhető műsorokat úgy, hogy be sem kell állítanod a felvételt. Vagy egyszerre egy rahedli rögzíthető műsort be tudsz állítani egy gombnyomásra úgy, hogy közben be sincs kapcsolva a box egy hónapig. :D Vagy úgy, hogy a honlapos verzióban állítod be csak a rögzítést és erről a box is értesülni fog.


Szóval azért van előnye, mert ha több műsort akarsz egyszerre rögzíteni, nem kell állandóan időzítőket beállítani, bekapcsolva tartani emiatt az eszközt stb..

2023. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Eltelt a kérdés óta több mint másfél év, de továbbra is kitartok a véleményem mellett: teljesen felesleges az a doboz.


Az érvelésed jogos és részben el is tudnám fogadni, hogy van akinek erre igénye van, de ebben az esetben had dobjam be kérdésként: miért is kell ehhez doboz?

Oké, igény esetén biztosítsanak annak aki kéri, de kb a háztartások túlnyomó részében már okostévé található (mivel mást nem is lehet kapni pár éve). Ennek megfelelően épp úgy, ahogy a netflix, disney+, hbo vagy épp a mindigtv go működik, simán megoldható lenne az iptv.

Az ég világon semmi nem indokolja ezt a nyamvadt dobozt! :)

(A telekomé pl annyira undorítóan lassú - még a wince-re épülő van anyáméknál - hogy az kb vicc kategória.)


Az alábbi kifogások pedig nem állják meg a helyüket:

"nem lehetne annyi platformra lefejleszteni" - De. A mindigtv go-t is lefejlesztették. A samsung és az lg webos-e is kapott natív appot, illetve megírták androidra is. Ezzel az okostévék piacát kb le is fedték.


"az iptv-hez multicastot használnak így kevésbé terheli a hálózatot" - bullshit. rommá van tömörítve a stream így a gigabites lanhálózatok korában az a 10Mbit/s nem sok vizet zavar még akkor sem, ha 4 készüléknek kell küldeni egy időben unicastolva egy háztartásban.


"alkalmas felvételre" - felhő alapon gond nélkül megoldható kevesebb forrásból is, mivel ugyanazt a focimeccset nem kell 300 háztartásban külön-külön rögzíteni. Erősen gyanítom, hogy sokan így oldják meg most is (pl annó az invitel mikor először kitalálta ezt a visszanézhető műsort iptv-re, akkor már így oldották meg 5-6 éve).


Tehát így másfél év elteltével sem értem ennek a kupac marhatrágyának (szettopboksznak) a létjogosultságát és őszintén remélem, hogy idővel végleg kikopik a használata... :)

2023. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"simán megoldható lenne az iptv."


Jó, hát a szolgáltatónak nem érdeke, hogy te kvázi "exportálni" tudd az IPTV szolgáltatását. Szóval emiatt nem velem kell vitatkoznod, hanem velük. :D


"A telekomé pl annyira undorítóan lassú"


Épp azt néztem valamelyik nap, milyen hulladék specifikációja van a legújabb smartboxuknak. Ezek szerint az ő szolgáltatásuk biztosításához elég az a gyenge hardver. :D


"az a 10Mbit/s nem sok vizet zavar"


Még annyi sincs, csak 6 megabit a max.


"idővel végleg kikopik a használata... :)"


És téged miért zavar, ha más ezt használja?


"Erősen gyanítom, hogy sokan így oldják meg most is"


Konkrétan hogyan is? Spektrumon és társain van pár olyan műsor, ami nem érhető el torrenten. Vodkafon TV app nincs okostévére, mert ha lenne, meg kéne oldani, hogy beazonosítson. Egyes csatornák illetve bizonyos csatornák műsorai el sem érhetőek a weben, nyilván a mobilappban sem.

Még ha ezt meg is oldanák, akkor is ott lenne az, hogy vajon egy okostévére készült appon biztosítanák az összes csatorna összes műsorának láthatóságát vagy ott is menne a szerzői jogi maszlag? Vagy ha az nem, akkor az ugatás, hogy elérted a maximális eszközök számát. Így is az van, hogy mobilappról egyszerre max. két eszközön nézheted az adást.

Szerintem a lényeg itt az, hogy mert akkor nem lehetne lehúzni a jónépet a 2. és 3. box bérlési díjaival. És ők láthatóan nagyon nem akarnak lemondani az 1000 és 2000 Ft-okról.

Mondjuk csak halkan jegyzem meg, hogy a HDMI kimenetes boxról fel lehet venni az adást úgy, hogy offline, más eszközön is lejátszható legyen. Na ezt egy okostévével nem teszed meg.

Mert amit így felveszel az tulajdonképpen addig marad a tiéd, amíg le nem törlöd vagy amíg a HDD-d be nem döglik, amit meg ők "vesznek fel" helyetted az 3 hónap múlva eltűnik a levesbe és bőven elképzelhető, hogy soha többet nem kerül adásba. Amit meg a TV-be menő koaxról közvetlenül vinyóra veszel fel, az meg nem játszható le más eszközön.

2023. júl. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!