Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtubera max milyen kb/s...

Youtubera max milyen kb/s tömörítéssel érdemes feltölteni a videot?

Figyelt kérdés

Én eddig 30000-erre tettem a renderelést de a youtube úgyis lerontja.

gondolom, a fullHD egyértelmű, na de milyen kb/s értéket állítsak be, ha a youtube a cél, azaz feleslegesen ne legyen magasabb az érték, mert a YT úgyis lebutítja?


(egy letöltött videonál 3000-et láttam, és végül is nem volt normál monitoron olyan vészes, na de létezik h tizedre lerontja?)



2021. dec. 19. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha youtobe kompatibilis módon rendereled ki akkor nem kell a youtubenak újra konvertálni és nem ront a minőségen. A Premiere Proban is vannak youtube export presetek,nagyjából akármelyik videóvágóban be tudsz állítani ehhez megfelelő paramétereket.

Ha belősz egy 30k kbit/sec-et és kiexportálod az anyagot H264-ben akkor a feltöltés után a youtube azt átkonvertálja VP9-re vagy AV1-re. Ha alapból így exportálsz akkor meg nem.


A részletes infókat itt találod:

[link]

2021. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

azaz, MP4-re szoktam állítani és 30k kb/sec-re- de úgy látom, ez iszonyú sok, azaz feleslegesen várok órákat a renderelésre ... valahonnan az rémlik h 6-7 ezer kb/s az általános, sőt az sok is már, de ha megnézem pl a nyers kamerafelvételemet, annak 25-26k kb/s a tömörítése.

de azon döbbenek meg igazán h visszatöltöm (próbaként megnéztem) a YT-ról ezt a 30k-s videoanyagot, és az már csak 2900-3100 közötti az érték. tehát tizede ???? akkor van értelme? csak mert igazán ez a faktor növeli meg brutálisan a renderelés idejét.

2021. dec. 19. 11:05
 3/12 anonim ***** válasza:

"de azon döbbenek meg igazán h visszatöltöm (próbaként megnéztem) a YT-ról ezt a 30k-s videoanyagot, és az már csak 2900-3100 közötti az érték. tehát tizede ????"


Ezt hol nézted meg?

2021. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
úr isten, az 1080p-re azt írja h 12-15 Mb/s ? akkor ez jó támpont, valószínű a letöltő butítja még tovább.
2021. dec. 19. 11:37
 5/12 A kérdező kommentje:

3

a letöltött video tulajdonságaiban.

mert kevésnek találod?

2021. dec. 19. 11:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Kevésnek. A 12-15Mbit az már jó 1080p@30 esetében
2021. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2021. dec. 19. 12:11
 8/12 A kérdező kommentje:

én is kevésnek találom, de megnéztem többet is, tényleg ez az átlag ...

de lehet h a letöltő program vesz vissza nagyon belőle, persze ezt nem tudom meg (Format Factory video download)


ha ennyire benne vagy, hadd kérdezzem:

amit látunk YT-on feltöltve, azok ténylegesen meg is őrzik a kb 15 Mb/s-es renderelést?

2021. dec. 19. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a letöltőprogram butít. Biztos, hogy a youtubeon a jó minőségű anyag magas sávszéllel van fent máskülönben nagyon rossz lenne a videok minősége.
2021. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

értem, köszi. na ezt ha jól tudom, nem tudjuk ellenőrizni, mert online nem mutatja semmi h milyen értékei vannak a videonak. na persze kivéve a felbontást.

okés, köszi, de ha tudsz esetleg jobb minőségű letöltőt, megköszönném

2021. dec. 19. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!