Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire 'biztonságos' a...

Mennyire 'biztonságos' a torrentezés?

Figyelt kérdés

Már hosszú évek óta torrentezek, tudom, hogy illegális, szóval nem ezzel kapcsolatos a kérdésem.


Tegnap viszont felfigyeltem arra, ahogy egy torrent oldal figyelmeztetett, hogy Magyarországon vagyok és jó lenne egy VPN (nem gagyi oldal egyébként, teljesen korrektül jelezte eddig is, de nem foglalkoztam vele).


Kicsit megrémisztett a dolog és elkezdtem kutakodni VPN után, hogy biztos legyen, hogy a hatóságok nehogy rám jöjjenek (poénosan hangzik, de biztosan értitek a lényeget).


Eddig is tudtam a VPN-ről is, hogy mi az és nagyjából hogyan működik. De ahogy tegnap böngésztem a különböző oldalakat, olyan összegeket kérnek el a szolgáltatásért, amit én nem tudok megfizetni.


Alapvetően egy mezei felhasználó vagyok, nagyon ritkán töltök le valóban nagy adatmennyiséget.

Az nCore, LibraNet és RARBG oldalakat szoktam használni.


Visszautalva ez előbb leírt dologra, soha nem szedtem le például egy 50 GB-os játékot nCore-ról. Szerintem maximum 10 GB szokott lenni a legnagyobb fájl olykor.


Kisebb letöltéseket viszont nagyon sokszor csinálok. E-book kapcsán olykor alig 1 MB-ot, filmek kapcsán meg 3-4 GB-ot, de azokat sem nCore-ról. Ritkán használom, csak akkor valamit igazán szinkronosan szeretnék megnézni, e-bookokhoz a LibraNetet, filmekhez pedig a RARBG oldalakat használom inkább. A RARBG külföldi oldal, ez pedig most még jobban felkeltette a gyanúmat.


Biztonságos ilyen téren a torrentezés?


Előre is köszönöm a válaszokat!


Ui.: Elnézést, ha kicsit összeszedetlen volt a leírás, még reggel van.



2022. jan. 2. 06:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy majdnem kivétel nélkül a seed kötelezettséget mindenhol teljesítem, még RARBG-n is.


Nagyon ritkán csinálok hitnrun-t.

2022. jan. 2. 06:35
 2/12 anonim ***** válasza:
Nézd, hogy megfizethetetlen azt szerintem te se gondolod komolyan. Persze egyben kifizetve az a 20-25 ezer soknak tűnik valóban, viszont ha úgy nézed annyiból akár 2 évre is letudhatod az előfizetést.
2022. jan. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mivel még nem teljes munkaidős dolgozó vagyok, csupán egyetemi hallagtó melletti diákmunkából befolyó fizetéssel rendelkezem, erre nem tudok sajnos költeni.
2022. jan. 2. 07:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga a torrentezés nem illegális. A letöltőtt tartalom lehet illegális. De a jogvédett filmet/játékot/zenét/egyebet böngészőből is ugyanúgy le lehet tölteni.


Magyarországon senkit se érdekel, ha torrentezel. Max Németországban rizikós ez. Amúgy VPN ingyenesen is létezik.

2022. jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy IP cím alapján országot nem nagy cucc megmondani.


[link]

2022. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus marketingfogás a letöltőoldalakon VPN-t reklámozni, mivel összeköti az illegális megosztást egy olyan szolgáltatással ami azt állítja hogy anonimmá és lekövethetetlenné tesz téged. Ezzel pedig mindkét fél jól jár, mert a VPN-t megveszi aki bedől a riogatásnak, a torrentoldalnak pedig reklámbevétele lesz a VPN bannerekből.

Magyarországon egy szervezet vagy hatóság sem figyeli, üldözi a torrentezőket, a ranglista alján lévő peerek pedig főleg nem baszogatja senki. Nagy ritkán, tíz évente egyszer elfognak valamilyen nagyobb halat, és őt is csak közvetett okok miatt (pénzt kér valaki a tartalmakért).

Azt pedig le sem kellett volna írnod hogy miket töltögetsz, mert egy 1 megás könyv megosztása is ugyanúgy illegális, mint egy 500 gigás trónok harca sorozatpakké.


Nincs mitől tartanod, teljesen alaptalan és felesleges VPN-nel torrentezni itthon.

2022. jan. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

"Magyarországon egy szervezet vagy hatóság sem figyeli, üldözi a torrentezőket"


Ez igaz, viszont nálunk mindenkit figyelnek aki a köbcösnek éppen nem szimpatikus..:) Azért ne tegyünk már úgy mintha a világ egyik legnagyobb kémkedési, lehallgatási botránya nem pont nálunk történt volna...

2022. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
A VPN-t üzemeltető cég úgyis kiadja a hatóságoknak az adatokat, ha kérik, úgyhogy felesleges erre alapozni.
2022. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tettünk úgy, de ha a torrentezés a kérdés akkor a torrentezésre kap választ, és nem kezdek el offolni a világ minden összes többi dolgáról.

Gondolom a politika kategóriában sem mész bekommentelni a lehallgatóbotrányos kérdések alá, hogy "de ne tegyünk már úgy, mintha ez egy velejéig romlott rendszer lenne, hiszen a torrentezést például nem figyelik meg", majd várod az elismerő kekszet ezért a frappáns megjegyzésért.

2022. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A VPN-es dolog csak fizetett reklám. Magyarországon egyáltalán nem kell vele foglalkozni. Amíg megbízható oldalról töltesz le (nCore, rarbg) nem lesz probléma, a gyári Windows vírusirtó meg teszi a dolgát ha kellene.
2022. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!