Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Magyarországon is büntető...

Magyarországon is büntető lesz a torrentezés?

Figyelt kérdés
Pár napja az ismerősömmel beszèlgettem, ő azt mondta hogy Magyarországon büntető lesz a torrentezés, mivel a forgalmazok/kiadók rágják az internet szolgátatok fülét hogy legyen büntetendő a torrent minél hamarabb, és csak azért mert úgye népszerűek lettek az online stream oldalak ( neveit nem írom ki mert tiltja az oldal szabályzata,csak annyit hogy film/sorozat oldalakról van szó) Ha ez igaz akkor mennyire valós amit az ismerősöm mondott? Olvastam itt a gyakorin hogy van egy tag aki azt írja/mondja állandóan hogy a stream megöli a torrentet? Van előfizetésem,de mellete van torrentem!.Köszönöm a válaszokat.

2021. okt. 18. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is büntetve voltak a torrent oldalak, de mindig van kis kapu. Például az ncore-t már legalább 3 szor beszüntették, és mindig újra indult.
2021. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sokkal kevesebben bajlódnak torrentezéssel, mint hogy ez a bevételkiesés érezhető legyen.

Eddig is illegális volt, ahogy a 18 év alattiak piálása és drogozása is, mégsem szűnt meg a probléma, mert egyedül a lakosság jóléte szünteti meg. A fejlett nyugati országokban valószínűleg kevesen lopják el a termékeket, mert nem kell ilyesmire folyamodniuk.

2021. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A torrent már nagyon rég illegális.
2021. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Önmagában a torrent - egy P2P fájlátviteli protokoll - így a torrentezés nem illegális (mint a kés vagy az autó sem az). A jogvédett anyagok illegális megosztása a probléma (mint a késnél/az autónál a sérülés/halál okozása) - de ettől a torrent(ezés)t nem tiltják be/büntetik (mint a kés vagy az autó használatát sem).


2. "mivel a forgalmazok/kiadók rágják az internet szolgátatok fülét hogy legyen büntetendő" - sem a forgalmazó, sem az Intenet-szolgáltató nem hatóság és nem törvényhozó testület, így nem dönthetik el, hogy lehessen büntetendő a torrentezés.


A forgalmazók lobbizhatnak a képviselőknél, akik majd az országgyűlésben megvitatják, majd törvényt hoznak, és azt a hatóságok alkalmazzák, így ha a forgalmazó feljelentést tehet a nyomozóhatóságoknál, a nyomozóhatóságok - a kapott adatokból, nyomozás révén az Internet-szolgáltatók bűnüldözési és nemzetbiztonsági célból kötelező naplózását felhasználva - felderítik az elkövetőket és a bíróság elé citálják őket, majd a bíróság dönt az ügyben. De nincs olyan, hogy a forgalmazó vagy az Internet-szolgáltató a saját szakállára dönt.


3. Kis hazánkban - például a német szabályozással ellentétben - a magáncélú másolást (a letöltést) audiovizuális termékeknél (ez "nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére") engedi a szerzői jogi törvény, amíg az "ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja, feltéve, hogy a felhasználással érintett műhöz jogszerűen fért hozzá".


Ebből következőleg maximum az változhatna, hogy a letöltéseket is szankcionálnák, de ilyesmire nem fog vetemedni egyetlen érzékeny árpiacú ország sem (azért se, mert egyből diktatúrát kiáltanának).

2021. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Én is torrentezek, de nem azért mert nincs pénzem megvenni azt ami érdekel, és nem is azért, mert nem akarok arra költeni. A mai napig sokat költök nyomtatott könyvekre, holott ugyanazok nagyrészét le tudnám ingyen tölteni e-bokk-ként.

Én pld. azt töltöm le torrentként, ami egyszerűen legálisan nem hozzáférhető!

Egyszerű, banális példa:

Ha én meg akarom nézni a Szomszédok kb. 300 részét, mert azt gyerekként láttam, és nosztalgiázni szeretnék, akkor azt hogy tudom megtenni legálisan? Ha torrent oldalról letöltöm, azzal kinek is okozok kárt, mikor az egész közpénzből készült?

Ha meg akarom nézni az Alfa Holdbázis két évadát, azt hol tudom úgy megtenni, hogy fizetek azért, amit annak idején az állam a szüleim ( az én) pénzemért vett meg és szinkronizált?

2021. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

"Eddig is illegális volt, ahogy a 18 év alattiak piálása és drogozása is, mégsem szűnt meg a probléma, mert egyedül a lakosság jóléte szünteti meg."

Ennek semmi köze a jóléthez.

A gazdag, amerikai, nyikhaj bankárcsemete is ugyanúgy lehet drogos, mint a borsodi faluban tengődő, mélyszegénységben élő munkanélküli honfitársunk gyerkőce.

A különbség csak annyi, hogy az előbbi kokaint szív (Dom Perignon pezsgőt iszik), az utóbbi meg biofüvet (vagy tablettás kannás bort vedel).


"A fejlett nyugati országokban valószínűleg kevesen lopják el a termékeket, mert nem kell ilyesmire folyamodniuk."

A "fejlett nyugati" országokban ugyanúgy lopnak:

[link]

[link]

Black Loot Maters ;)

2021. okt. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Azért más kategória a régi tartalom, aminek a kiadója már rég nem keres vele semmit. A jogok nyilván náluk maradnak, de mivel már bevétel nem származik belőle, szemet hunynak az illegális terjesztés felett. Az ilyeneket nyugodtan letöltheted és terjesztheted (seedelheted), mert ha ki is tudódik, a kiadó aligha tesz majd jogi lépéseket. A torrent oldalakra viszont premier tartalmak is felkerülnek, amik aktívan termelnek a kiadónak, legális forrásból beszerezhetők. Még ha azt is mondjuk, hogy elenyésző a torrentezők száma, vegyük az ncore-t alapul ahol kb 650000 felhasználó van. Ha ennek csak az egyhuszad része lefelé kerekítve letölt egy filmet, amit 500 Ft-ért megtekinthetne egy pay per view oldalon, máris 16 millió Forint kárt okoztak a kiadónak. Vagy ha 990 Ft-os DVD-n kapható, a dupláját. Itt eltekinthetünk attól, hogy aki nem fér hozzá ingyen, az akkor se venné meg, nyilván van ilyen, de mivel látta a filmet, fizetnie kellett volna érte. Ha egy film gyártási költségeit vesszük, ez nem egy hatalmas összeg. De ez csak Magyarország, mi kis ország vagyunk, a legális forgalom se hoz annyi bevételt, hogy megérje csak velünk foglalkozni. Ha viszont ezt kivetítjük a világra, máris akkora összeg jön ki, hogy abból már akár le is forgathatnak egy új filmet.
2021. okt. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez simán szélmalomharc lenne, nem nagy tudomány torrentezni úgy, hogy szolgáltató felé ne látszódjon, hogy épp torrentből jön az adott adatfolyam. Németeknél is rengetegen torrenteznek ugyanúgy, csak néha bedobnak a médiának egy-egy hírt, hogy valakit elkaptak, amolyan elrettentésként.
2021. okt. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

Haverom évek óta kint él Németországban. Orrba szájba torrentezik. Sosem volt még belőle problémája.

Pedig van Netflix -e is. De amit szeretne nézni, a legtöbb esetben nem érhető el szinkronoson. Pedig létezik hozzá szinkron.


Nem rossz dolog ez a Steaming szolgálatatás, rég előfizettem volna rá, csak egyrészt a szinkron ellátottság szánalmas. Másrészt ha az összeset előfizetném, 15-20 Ft -ért az nekem megfizethetetlen lenne havi szinten, és akkor se tudnák mindent elérni, amit szeretnék.

Emiatt sajnos torrentre mindig szükség lesz. Ha a jövőben sunyiba kell csinálni VPN mögül akkor se bánom, mert nincs alternatívája.

2021. okt. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

9X Nekem is van ncore-om, de számomra megéri a Netflix az árát, hogy szabadon böngészek, onnan folytatok egy filmet vagy sorozatot ahol abbahagytam, és bárhol bármikor tudom nézni, ha úton vagyok, nem vagyok otthon stb... Nekem ez így kényelmes és praktikus, és megéri az előfizetés árát. 🙂

Nyilván nem vagyunk egyformák, de ez nem is baj, hisz így van jól.


Felirat viszont.kb mindenhez 🙂 A többség mostanára azért nem esik kétségbe, hogy angol hanggal filmezzen.

2021. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!