Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy engedhet meg magának egy...

Hogy engedhet meg magának egy nagy forgalmú site 20 éve elavult primitív megjelenést?

Figyelt kérdés
A [link] kapcsán jutott eszembe (főleg a mobil változat), de talán vannak rosszabbak is.
2022. jan. 3. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bejön.


Egyszerű letisztult.

2022. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elég régi site design, lehet a célközönség nem díjazná az átalakulást, egyszerű, letisztult stb.
2022. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1. A design, a megjelenés önmagában szubjektív tényező.


2. 20 éve az oldal teljesen máshogy - a kor szellemének megfelelően - nézett ki:

[link] [link]


3. Attól, hogy valami régi, vagy leegyszerűsített még elláthatja a feladatát. Nem kellenek több száz kB-os animálást elősegítő Javascript függvénykönyvtárak, 8K-s háttérképek/videók egy híraggregátor oldalhoz.

2022. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szirty ***** válasza:
100%

Esetleg úgy, hogy nem a divatot követi, hanem az észszerűséget. A tartalmat tartja fontosnak, nem a formát.


Mindig is szomorúsággal töltött el amikor az értelmetlen, nyomulós retinapettinggel akartak letaglózni, nem a mögöttes tartalommal.


(Megjegyzés: A válaszom nem a kérdésben felvetett oldalról szól. A hírkeresőt nem használom és nem is ismerem)

2022. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 Nem látok sok különbséget.

Semmi konkrétra nem gondoltam, csak némi változásra, igazodásra a korszellemhez, a többi híroldalhoz, egyik sem csicsás, és nincsenek telezsúfolva animációkkal sem. A kód is pont olyan, mint 20 éve volt. A Google Hírekkel pl. nincs problémám.

2022. jan. 3. 16:28
 6/16 anonim ***** válasza:

ez nem tűnik elavultnak, max a mobil oldal szegényes

láttam már elavult weboldalt, ami desktop-on is rosszul nézett ki két évvel ezelőtt

és olyat is, aki meglépte a modernizálást és csak használhatatlanabb lett

2022. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. Egyszerű, gyors, lényegletörő, ellenben a mai, flatfos design kontraszttalan 500px paddinggel megáldott, 256MB-nyi Javascriptet letöltő szírszarok.
2022. jan. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A [link] pl. sokkal közelebb áll szerintem az ideálishoz, hasonlítsuk már össze.
2022. jan. 3. 17:14
 9/16 anonim ***** válasza:

#5: Nem látsz különbséget??? Ember nyisd már ki a szemed!

[link] - bal oldalon a 2002-es állapot (kisebb betűk, vékonyabb blokkok, kisebb kontraszt a betűk és a háttér között, háttérkép, csicsás logó, a lekerekített gombok és blokkok grafikai elemekkel megoldva - a 2000-es évek elejének webes divatja szerint); jobb oldalon a jelenlegi (nagyobb betűk, szélesebb blokkok, nagyobb kontraszt a szöveg és a háttér között, háttér és grafikai elemek nélküli minimalista kinézet, összekicsinyíthető blokkok).

2022. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kicsit lehetne rajta javítani, főleg szövegformázáson, de csak ésszerűen, nem telepakolva mindenféle modern animációval, amitől csak lassul az egész...Egyébként nekem ezek a régi dizájnok jobban bejönnek, mint a csilli-villi modernek.
2022. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!