Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől függ a letöltési sebessé...

Mitől függ a letöltési sebesség, ha wifin csatlakozom a routerhez? Bekötöttek egy 250 Mbites optikát, wifin csatlakozva laptoppal csatlakozva kétszer akkora sebesség érhető el, mint telefonon. legalábbis a speedtesttel mérve... Laptoppal is "csak"170

Figyelt kérdés

2022. jan. 15. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A laptoban lévő hálózati kártya/adapter számít. Feltehetően jobb, mint a telefonban lévő, azért nagyobb a sebesség a laptopodon.

Az is számít, hogy milyen frekvenciára vagy rácsatlakozva. Egyes routerek tudnak 5Ghz-es frekvencián is jelet sugározni. Ez általában úgy néz ki, hogy rá tudsz csatlakozni egy alap 2,4 Ghz-esre, és egy 5 Ghz-esre.

Pl. Én telefonomon 2,4 G-n 70 Mbit/sec körüli a sebesség, 5 G-re csatlakozva 250.

Attól is függ, hogy milyen messze vagy a routertől. Van-e a router és eszköz között fal.

2022. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok:

Még annyi, hogy ha ki akarod használni a 250-es neted, akkor vezetékkel csatlakozz a routerre.

Viszont vezetéknél sem mindegy, hogy milyet használsz. CAT5e vagy CAT6-os vezetéket használj, azok tudják az 1000 Mbit/s-et is.

(A sima CAT5-ös csak 100Mbit/s-et tud)

2022. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már ki is próbáltam. Tényleg 1/3-ára esik vissza két fallal-10 méterrel odébb. De a router közelében sincs 100 a telefonnal.

Egyébként 2,4-en csatlakozik a teló. A router az tudja az 5-öt. Akkor ez egy gyenge teló? Vagy régi..

2022. jan. 15. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozz az 5G-sre és mérd le úgy is a sebességet. Ha nem lesz gyorsabb, akkor a mobil ennyire képes.

Viszont egy mobilnak nem kell villámgyors internet a midennapi használathoz.

2022. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Telóval nem tudtam csatlakozni, nem tud 5 gigát.. A laptop az tudja, de az sem gyorsabb, mint a 2,4-en.

Mobilon azért akartam gyorsat, mert kamerarögzítőt szoktam vele elérni, és sokkal gyorsabban betölti 16 kamera indexképét, ha gyors. Nem lett rossz ezzel az optikával sem, de MÉG GYORSABBAT akarna az ember mindig..)

Ha nem a 250-es csomagot választom, hanem az 1 gigásat, akkor ugyanezen eszközök wifije gyorsabb volna(arányosabban), vagy akkor is megállna 100 környékén a router mellett állva?

2022. jan. 15. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha magasabb csomagot választasz, sajnos attól még a készülékeid nem fognak tudni gyorsabb jelet fogni.

Ha egy telefon 100 Mbit/sec-re képes, akkor ez úgy marad, akkor is ha 2 Gigabites netet választasz.

2022. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!