Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a meglévő internetemet (melya régi gépen van) egy új leptopra?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 14:01
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
A legpraktikusabb, ha veszek egy Wireless router -t, és megosztod vele a kapcsolatot.
2010. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

* veszel


A gránát vágjon a gyakorikerdesek.hu -ba, amiért nem lehet utólag javítani ! :S

2010. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Réti bubuzér ***** válasza:
Kiveszed a régi gépből, és beledugod az új leptopba (sic!)
2010. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Az azért, nem mindég olyan egyszerű.


ADSL -nél (vagy más felhasználónév / jelszóhoz kötött szolgáltatónál) le kell futtatni a csatlakozásvarázslót (kivéve ha a szolgáltató integrált modemmel szerelt router -t adott).

Kábelszolgáltatóknál sem biztos, hogy menni fog. Mivel azok a hálózati kártya fizikai címe alapján azonosítanak. Vagyis új MAC címet kell regisztráltatni.


Szóval én a router -re szavazok, már csak azért is mert akkor mindkét gépen lesz Internet, ami egyszerre is használhatnak, és a kábelt sem kell folyton ide-oda dugdosni.


Akkor is megéri, ha csak a laptop lesz ezetúl használatban. Mert nem kell kikötözni sehová, hanem szabadon lehet hurcolászni az egész lakásban.

2010. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!