Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek mikorra fog az...

Szerintetek mikorra fog az megvalósulni, hogy az ország szinte teljes területén gyors kábeles internet legyen?

Figyelt kérdés

A gyors az nagyon relatív, tudom. Legyen mondjuk 100/20 Mb/s.

Egyáltalán be fog következni?

Mi lassan tervezgetjük a költözést. A dunántúlon egy megyeszékhelyen lakunk. Itt ha szeretnénk, akkor optikai gigabites netet is kérhetnénk. Ma megnéztem egy tőlünk 20 kilométerre lévő kisebb városban, hogy milyen internetet lehet kérni. A netes keresők 10 Mb/s-ot írtak maximum (letöltésre, a feltöltést oda se merték írni). Van ismerősöm abban a városban, őt is megkérdeztem, tényleg nem lehet gyorsabbat kötni. Akkor milyen lehet a semmi közepén a net?



2022. jan. 29. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt vagyok a semmi közepén. Szabolcs megye, megye székhelytől is elég messze, egy eldugott kis poros faluban, de optikai net az van.

Ugye mikor vidék elmaradottságáról beszélünk sokaknak az a kép jelenik meg, hogy áram sincs, nem az, hogy 2gigás netet lehetne kötteti, márpedig nálunk lehet.

Nem tudom mi alapján kábeleznek néha, de van olyan város ahol gyengébb a net, mint nálunk vagy rosszabb a térerő. Itt minden elég jó, 4g kapcsolat is jön fullon.

2022. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gy-M-S megye, kis falu, 100 Mbps ami inkább csak 50-60 az utca végén. De a szomszéd falvakban van optikai is már évek óta. Egyáltalán nem látom olyan rossznak a helyzetet országosan nézve.
2022. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lali51 ***** válasza:
Folyamatban van.Lakóhelyemen (Földes) és környékén az tavaly építették ki a 2Gigás optikát.
2022. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Pesten lakok lakóparkban. Itt sincs 100/25-nél több (vdsl). Konkurencia sincs.


Az a biztos ha olyan helyre költözöl ahol 10db 10 emeletes panelház van 100m-en belül. Oda megéri bevezetni az optikát... :)

2022. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyszerű

ahol van konkurencia vagy konkurencia veszély ott gyorsan megjelenik egyik másik szolgáltató is optikával.

pl városunkban is vannak olyan utcák ahol nincs optikai net de vannak olyan lépcsőházak ahova a digi is meg a telekom is gyorsan befészkelte magát és 2 optikai szolgáltató közül is választhatsz

2022. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!