Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Titeket tiltott már ki az...

Titeket tiltott már ki az admin egy Facebook-csoportból pusztán azért, mert más volt a véleményed, mint neki?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy csak mást gondoltál valamiről, és amúgy teljesen normálisan, kultúráltan írtad le. Velem már sokadjára esik meg, és kicsit kezd irritálni. Szerintem a legjobb lenne egy olyan rendszer, ahol az adminnak is jelentenie kell a moderálási és tiltási igényét valaki felsőbbek felé, és azok eldöntenék, hogy valóban jogszerű-e, tényleg szabályt szegett-e az illető postjával vagy a kommentjével. Mert ez azért durva, hogy csak mert én B-t gondolok arról, amiről ő A-t, egy kattintással kitilthat.

2022. jan. 30. 13:12
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
93%
Persze, általában az ilyenek szeretnek istent játszani a csoportban. Ha már a való életben nem tehetik meg. Mert senkik. Xd
2022. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

HA van egy csoport, pl "XYZ ellenesek csoportja" és oda posztolstz egy olyat, miszerint te szereted XYZ produkcióit, azzal bizonyítod, hogy semmi keresnivalód a csoportban.


Minden oldal szabályait az adminok írnak.



Egyébként a legjobb, amit tehetsz, hogy csak olyan csoportokba csatlakozol, ami tényleg érdekel, és egyezik a saját személyes véleményeddel.

2022. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

2: Ez egy filmsorozat rajongói csoportja volt. És az admin postja arról szólt, hogy egy bizonyos valaminek örülnénk-e a folytatásban. Én írtam, hogy igen, de csak ha nem egy bizonyos gagyi módon viszik véghez. Erre idiótának nevezett, és kitiltott.

Ami meg azelőtt megesett, hogy az országnak, ahol élek, a magyar csoportjában egy itteni covid korlátozásokkal kapcsolatos postnál leírtam az egyet nem értésemet (teljesen kultúrált módon), erre kitiltott az admin.

2022. jan. 30. 16:18
 4/27 anonim válasza:
100%
Jó hát az emberek többsége ilyen sajnos. Itt gyakorin is ha atmész másik kategóriába, és nem azt írod ami nekik tetszik akkor le nullàznak. De olyan is van hogy hívja a moderátort hogy törölje a válaszod. Ezen nem kell meglepődni szerintem. Xd
2022. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
4: Az azért különbség, hogy itt a moderátorok nem törölnek pusztán olyan indok miatt, hogy valakinek nem tetszik, amit írok. Csak ha megszegi valamelyik szabályt.
2022. jan. 30. 18:41
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"ahol az adminnak is jelentenie kell a moderálási és tiltási igényét valaki felsőbbek felé"

Ezzel két alapvető probléma van.

Az egyik: a szólásszabadság nem arról szól, hogy bárhol bármit mondhatsz. Ha más felségterületén tartózkodsz, akkor ott az ő szabályai is érvényesek. Ez kb. olyan, hogy a te házada sem mehet be akárki csak úgy, mondván, hogy ő szabad ember, megteheti. És ha beengedsz valakit, akkor sem csinálhat akármit, csak azt, amit megengedsz neki. A weboldalak/fórumok is így működnek. Hogy ez így valakinek nem tetszik? Elhiszem. De senki nem akadályoz meg abban, hogy Te is indíts egy fórumot/oldalt/akármit, amit te moderálsz. ;) Persze, a moderátornak is érdeke, hogy ne menjen a csoport alapelveivel szemben, hiszen akkor előbb-utóbb a tagok elvándorolnak onnan.

Másrészt: mi biztosítaná, hogy ez a "felsőbb mdoerátor" objektíven fog dönteni?

2022. jan. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Nézd másképp! Az a valaki kvázi egy saját klubot csinált. Ő a házigazda, ő a szervező. Ő válogathatja meg, hogy kiket enged a csoportba és kiket nem. Neked is van lehetőséged a facebookon csoportot csinálni, azt moderálni a saját szabályaid szerint. Senki nem tiltja meg.
2022. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6: Több szem többet lát. Ha a csoport adminja és a felsőbb moderátor is úgy látja, hogy az illető tiltásra érett, akkor az jó eséllyel úgy is van.


7: Csak tudod, egy többezer főt számláló klubról valahogy feltételezni merné az ember, hogy az admin nem fog istent játszani, hanem csak reális okok miatt tilt. És én egyik esetben sem szegtem meg a szabályokat. Azok között ugyanis nem szerepelt az, hogyha egy bizonyos dologban ellenkező véleményen vagy a modival, vagy neki nem tetsző smiley-s reakciót nyomsz egy postjára, akkor tiltva leszel. Ha ez bele lenne írva, maximálisan megérteném. Bár ilyet nyilván hülyék lesznek beleírni, mert akkor igencsak kevesen jelentkeznének a csoportba.

2022. jan. 31. 09:19
 9/27 anonim ***** válasza:
39%

Olyan vagy mint azok akik jelentkeznek a megasztárba vagy az x faktorba, majd szidják a zsűrit hogy nem jutottak tovább. Ha nem hajlandóak elfogadni a zsűri döntését, akkor minek jelentkeznek?


Te minek jelentkezel olyan csoportba aminek a moderálási elveivel nem értesz egyet?

2022. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

9: Nem tudom, elolvastad-e az előző kommentemet. Mindig elolvasom a szabályokat, mielőtt egy csoportba jelentkezem. rám.

Mindkét csoportban a szokásos dolgok álltak ott: Tilos a másik provokálása, sértegetése. Tilos a rasszista megnyilvánulás. Tilos a kéretlen reklám. Etcetera. De egyik szabályzatában sem szerepelt olyan, hogy kitiltanak, ha más véleménnyel vagyok valamiről, mint a moderátor, valamint hogy a más vélemény miatt a moderátornak velem ellentétben joga van sértő jelzőket írni rám.

2022. febr. 2. 00:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!