Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha Ebay-en két hely van...

Ha Ebay-en két hely van megjelölve, akkor honnan jön az áru? Mert ugye pl Kína már nem EU.

Figyelt kérdés

Itt egy kép mire gondolok: [link]


Egyébként a VÁM/ÁFA hogy van a Kínából hozott cuccoknál? Értékhatár, csomagméret, vagy mi alapján határozzák meg? És mekkora a mértéke?


2010. szept. 10. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jó a link. Hát nem tudom, én már rendeltem Hong Kongból, és simán megjött. Az ÁFÁ-t az eladónak kell rendeznie a saját adóhatóságával, neked azzal nem kell foglalkoznod. Ha kis mennyiségben rendelsz (és saját használatra), akkor nem kell elvámolni.
2010. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

bocsi, itt a kép:

[link]

2010. szept. 10. 13:39
 3/5 A kérdező kommentje:

amúgy kis mennyiségben rendelnék, saját használatra.

pl egy ilyen bluetooth egy borítékban is elfér. pendrive, telefontöltő, fm transzmitter, ilyen kisebb dolgokat rendelnék. és végülis a képen levő cucc most honnan is érkezne?


és ha veszek valamit, amit megállítanak és fizetni kell a vámot, az mennyi és hogy kell intézni?

2010. szept. 10. 13:45
 4/5 Hintalow ***** válasza:

Legutóbbi infók:


Vám- és áfa szabályok internetes vásárlás esetében:

[link]

A vonatkozó cikk a 10. oldalon található.


Röviden:

maximum 22 EUR: vám- és áfamentes

22 EUR – 150 EUR: vámmentes, de áfaköteles

150 EUR felett: vám- és áfaköteles


Az alapba beszámít a szállítási költség is.

Az áfa ugyebár 25%, a vám pedig többnyire 0-15% termékcsoporttól függően, pontosan az évente változó nomenklatúrában:

[link]


Az összeg pedig cucc ára + postaköltség értendő.

2010. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ, akkor most ez az aktuális? mert annyifélét olvastam már...
2010. szept. 10. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!