Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube videó végén megjelenő...

Youtube videó végén megjelenő videó ajánlásokat el lehet tüntetni?

Figyelt kérdés

Minden youtube videó végén megjelenik 3-4 másik videót ajánló előnézeti kép, ezzel eltakarják az éppen lejátszott videót. Ezeket az ajánlókat meg lehet valahogy szüntetni? Van erre valamiféle beállítási opció és hol?

[link]



2022. febr. 3. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet őket eltüntetni.


Jobb helyen direkt tesznek a videó végére egy kis kifutást, hogy ne takarja el a hasznos képanyagot.


Ha rendszeres probléma, akkor jelezd a csatornának kommentben/levélben, hátha legalább a jövőben rászoknak, hogy a végére tegyenek valami kifutó képet, hogy azon legyenek az ajánlók, ne az aktuális hasznos videón.

2022. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azóta direkt figyelem, van, amelyik videóknál egyáltalán nincs, a többinél is változó számú (1-4) ajánló jelenik meg, de még az előnézeti képek megjelenésének a hossza is változik.
2022. febr. 4. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, a YouTube lehetőséget ad a csatorna tulajdonosának, hogy akár videónként eltérő módon beállítsa az end cardok paramétereit.


Alapértelmezésként egyáltalán nincsen, csak akkor jelenik meg, ha a csatorna tulajdonosa bekapcsolja, hogy legyen. Bizonyos keretek között azt is a csatorna tulajdonosa dönti el, hogy a kép melyik részén, hol és mennyi jelenik meg belőle.


Ha bekapcsolják, akkor van egy minimális hossza, aminél rövidebb nem lehet, de hosszabb igen.


Ha belépsz a YouTube Studioba és van feltöltve videód, akkor te magad is kipróbálhatod, hogy milyen beállítási lehetőségeid vannak. (Azt nem tudom, hogy ehhez van-e valamilyen minimális feltétel, amit teljesítened kell, szerintem nincs, de lehet, hogy minimum visszaigazolt fióknak kell lennie, vagy más alap követelménynek meg kell felelni. Feliratkozó számhoz szerintem nincs kötve.)

2022. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm. Engem inkább a másik oldal érdekelt, hogy nézőként el tudom-e ezeket tüntetni, hogy láthassam más videójának a végét is.
2022. febr. 4. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint már elsőre is írtam, nézőként nincs beleszólásod. A videó és a csatorna tulajdonosa dönti el, hogy neked mi hogyan jelenjen meg.


Ezért írtam, hogy ha jelzed kommentben a csatorna tulajdonosának, hogy így nem lehet élvezni a videóikat, akkor talán tesznek a végére egy kivezető képet, hogy kevesebbet takarjon el a videóból az end card - ahogyan azt az igényesebb csatornák tenni szokták.

2022. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz tenni, hogy ha megváltoztatod a videó képernyő méretét, elhelyezkedését, pl. asztali gépen teljes képernyőre teszed, telefonon/tableten átméretezed, vagy elforgatod a képernyőt, akkor máshogyan helyezkedik el, talán kedvezőbb lehet és jobban látszódhat, amire kíváncsi vagy.


Illetve, van egy kis gomb, amivel kiemelheted mini playerbe a videót, hogy csak a képernyő sarkában kis méretben látsszon, akkor kisebb lesz a videó mérete, viszont azt hiszem, ilyenkor nem jelenik meg az end card.

2022. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ez telejsen fix, onnantól hogy a feltöltő beállította látni fogod mindenképp statikusan, nem tudod arrébb húzni például.

Minőségibb csatornákon például a Vicc Elek csatornán van egy zarokartya direkt hogy ne takarjon ki semmit.

Legfeljebb reménykedni tudsz ellenkező esetben, hogy nincs ott fontos képi információ 😂

2022. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A reménykedés mellett pedig felhívhatod a csatorna figyelmét, hogy ez gond és talán legalább a jövőben megcsinálják rendesen a videókat...
2022. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!