Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ASUS RT-AX53U Wifi routert...

ASUS RT-AX53U Wifi routert vásároltam újonnan. Összekötöttem a modemmel, meg a géppel, de nincs net. Rosz lenne?

Figyelt kérdés

Követtem a használati utasításban leírtakat, de nem látja a gépem, nincs semmilyen menü, mint amit a leírásban láttam. Nyomtam resetet is, de semmi eredmény! Rossz lenne? Vigyem vissza?

Válaszokat előre is köszönöm!


2022. febr. 17. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

nem rossz, be kell állitani.

Ha simán beledugod nem lesz egyből net.


[link]

2022. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És hogy állítsam be, ha semmilyen menü nem jelenik meg?
2022. febr. 17. 17:12
 3/15 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy megjelenjen a beállítási oldal, be kell lépned a router beállítási felületére.

1. csatlakoztatod a számítógéphez kábellel

2. elindítasz egy böngészőt és a címsorba beírod: 192.168.1.1 utána Enter

3. a megjelenő Login ablak Username sorába beírod: admin, a Password sorába beírod: admin

4. kattintasz a Login gombra

Ezek után meg kell jelennie a beéllításoknak.

2022. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
...vagy inkább a 2., 3. és 4. pont vak próbálgatása helyett elolvasod a router kézikönyvét, abban pontos infók lesznek.
2022. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Könyörgöm!!!

Nem indul el a böngésző sem!!!

Ha kihúzom a routerból a hálózati kábelt és bedugom a gépbe, akkor tökéletesen csatlakozik a netre. Ha a routeren keresztül akarnám, akkor nincs internet. Azt írja ki, hogy modem hiba. Kipróbáltam más kábelekkel, másik LAN portba, de ugyan ez az eredmény, rosz a modem. Router nélkül meg tökéletes. A használati utasításban leírt sorrendben követtem a lépéseket, de semmi eredmény. Nyomtam resetet is, meg visszaállítani a gyári beállításokatWPS gombot hosszan nyomva áramtalanítás után, majd bekapcsoltam, amíg villogni nem kezdett a bekapcsolt állapotot jelző led, de semmi eredmény, nincs net routeren keresztül. Egyébként minden led világít, aminek egyébként kellene, de semmi net.

Ezért gondolom, hogy el van romolva.

2022. febr. 17. 18:19
 6/15 anonim ***** válasza:
A böngésződnek az ég világon semmi köze se a modemhez, se a routerhez.
2022. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, neked van igazad! Most már bejött a menü, de továbbra sincs net, hiába állítom be a felhasználó nevet, meg jelszavat.

Azt írja, hogy kompatibilitási probléma lépet fel a 802.11 ax WIFI 6 mód engedélyezésekor.

2022. febr. 17. 20:06
 8/15 anonim ***** válasza:

a modemet modem üzemmódba állitsd,


ha mindkét eszközön ugyanaz alhálózat...ne adj Isten a LAN ip is, akkor nem csoda hogy nem megy, sőt be sem jön a menü


router beállitást modem nélkül csináld, úgy semmi gubanc nem lesz.

2022. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bejött már a router menüje, de azt írja ki, hogy a hálózat leválasztva. És sehogy sem sikerül fellépni a hálózatra routerrel. Belátom, hogy ez nekem magas. Nem tudom eldönteni, hogy rosz a router, vagy csak rosszul van beállítva.
2022. febr. 17. 20:35
 10/15 anonim ***** válasza:

a lan/wan portok milyen módon vannak össze dugva most?


hálózat azért van leválasztva, mert még nincs internet a routeren.


ez lehet beállitas hiba miatt, vagy pedig azért mert a modemen is megy a dhcp

2022. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!