Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata WiFi továbbítás ügyben? Igen hosszú házban úgy próbálom megoldani a WiFi kérdést, hogy a szolgáltató Wifi-s modemét (cisco) LAN porton keresztül összekötöttem egy ASUS RT-12N+ Wifi-s routerrel 20 méter kábelen keresztül.

Figyelt kérdés
Namármost, ha az ASUS-ból vezetékesen veszem a jelet, akkor profi sebességű az internet, Wifi-n viszont nincs, pedig a Wifi jelerősség maximum. Ha visszaviszem a CISCO mellé és ott kötöm össze ugyanígy, akkor mindkét WIFI hálózaton van Net. Gondoltam túl hosszú a kábel, de hát a kábel végén vezetékesen még megvan a jel. Valaki nálam okosabb hozzá tud szólni?

2017. ápr. 7. 12:47
 1/9 Derwer ***** válasza:

LAN portokon kötöd össze a két routert?

Asuson kikapcsoltad a DHCP szervert? Ugye nem egyazon IP cím van a két routeren?

20méter kábel nem sok, 100méterre szól a szabvány.

2017. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem! Most LAN-WAN összeköttetés van a két eszköz között, de próbáltam LAN-LAN kapcsolatot is, de úgy még vezetékes Internetet sem tudtam kicsiholni az ASUS-ból. De ha szerinted is ez a megoldás, holnap ismét megpróbálom, valószínűleg valami beállítási gond lesz. A két IP különbözö, legalábbis amivel konfigurlni kell őket (192.168.0.1 és 192.168.1.1)
2017. ápr. 8. 19:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs, még1 kérdés! Lehet hogy CROSS kábelre lenne szükségem LAN-LAN kapcsolathoz a két router között?
2017. ápr. 8. 19:52
 4/9 Derwer ***** válasza:

1; Szabvány szerint cross kábel kell, de főleg a gigabites routerek - felismerik már ezt.


A következőképp kell beállíteni a másodlagos routert:

1; Önmagában van, csak a konfiguráló gép van rákötve.

2; Beállítod a WIFIt

3; DHCP szervert letiltod.

4; Átállítod a LAN oldali IP címét, hogy az a fő router SUBNETjébe essen de DHCP scope-ján kívül. (tipikusan 192.168.1.2 vagy 192.168.0.2)

6; Összekötöd a routert a második routerrel LAN portokon.


Ezután a beállított .2 IP címen tudod adminisztrálni a másodlagos routert és minden működik.

2017. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Nem kell ennyire túlbonyolítani, mint ahogy az előző írja.

Ezen a típuson van natív AP mód, csak azt kell engedélyezni. Utána LAN-LAN kapcsolattal kösd össze a két routert és készen is vagy.

Arra vigyázz hogy a Cisco és az Asus ne egy IP címen legyen. És a Cisco DHCP szervere ne osszon IP címet abból a tartományból, amin az Asus van.

2017. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:

"4; Átállítod a LAN oldali IP címét, hogy az a fő router SUBNETjébe essen de DHCP scope-ján kívül. (tipikusan 192.168.1.2 vagy 192.168.0.2)"


"Arra vigyázz hogy a Cisco és az Asus ne egy IP címen legyen. És a Cisco DHCP szervere ne osszon IP címet abból a tartományból, amin az Asus van."


Ugye jól értelmezem, mindketten ugyanazt írtátok?

Szóval a CISCOban (FŐ) a

STARTING IP ADRESS: 192.168.0.10

Maximum Number of DHCP Users:119

SUBNET MASK: 255.255.255.0

tehát az ASUSbasn (AL) a LAN IP:192.168.0.2 elvileg jó kell legyen. (LAN DHCP pedig OFF)

2017. ápr. 9. 09:32
 7/9 Derwer ***** válasza:
Igen jól írod, azt kell tenni, amit leírtál.
2017. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm a fáradozásotokat, már értem, hogy miként kell SWITCH-ként üzemeltetni a Routerem, de a WIFI a vonal végén még mindig nem üzemel (korlátozott), miközben a LAN-ba csatlakoztatott gépen "hasít" az internet ugyanebből az ASUS router/switch-ből. Egyszerűen nem értem... van hogy a "FŐ" router Wifi hálózatát is korlátozottá teszi. Esetleg zavarhatják egymást. De zzinte nem vagy csak néha-néha látszik mindkét hálózat egy helyen. Ezért kellett a kábel.
2017. ápr. 9. 11:40
 9/9 Derwer ***** válasza:

Milyen IP-t kap a gép WIFIn? (start-> cmd-> ipconfig)

Mit tudsz pingelni? Defaultgatewayt? 8.8.8.8-as IP-t?

2017. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!