Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthoni internet szolgáltatás...

Otthoni internet szolgáltatás esetén érdemes átmenni a Vodafonetól a Telekomhoz? Részletezem a problémát a leírásban.

Figyelt kérdés

Csepelen lakom. Vodafone előfizetésem van. Havi 3.500 Ft-ot fizetek. Ha hűséget vállalnék egy újabb évre még ennél is kevesebbet kéne fizetnem. A következő hónapban jár le a hűségg időm.

Régen, amíg UPC volt nem voltak problémáim. Mióta felvásárolta a Vodafone van egy komoly problémám. A wifi hálózaton 5-10 percenként elmegy az internet. Az asztali géppel semmi baj, az vezetéken van. A telefonon viszont folyamatosan megszakad a net, bár a hálózat állandó. Vettem egy routert, nem lett jobb. Kaptam egy barátomtól drága routert, nem lett jobb. Resetáltam a modemet, resetáltam a routereket, nem lett jobb. Kihívtam egy szakit, aki kicserélte a modemet meg nézegette a házban a kábeldobozt, nem lett jobb.

Ez így megy lassan már egy éve. Telón nem tudok játszani vagy zenét hallgatni mert elmegy a net. Van hogy vissza sem jön, csak ha lecsatlakozom a hálózatról és utána visszacsatlakozom.

Sokat dolgozom otthonról, nem fix munkaidőben. Ha valami probléma van akkor viszont reagálnom kéne. Szeretem otthon kikapcsolni a mobilnetet. Sokszor előfordult már hogy nyugi van, azt hisszem hogy semmi gond erre észre veszem hogy már fél napja nincs net a mobilomon. Többnyire megúsztam a dolgot, de volt már hogy kiderült fontos intézni valóm lenne. Én pedig nem értesültem erről, főzögettem intéztem a dolgaim aztán mikor rájöttem hogy nincs net a telómon kiderült hogy fontos emaileket kaptam. Nem is beszélve a személyes dolgokról, szeretnék tudni róla ha egy barátom rámír facen. Jelenleg nincs párom, ismerkedem. Elég frusztráló mikor egy aranyos csaj írkál és én csak később veszem észre.

Sokáig probléma volt az online fizetéssel és ügyintézéssel is, ezen a téren már javult a helyzet.

A Telekomnál az én lakásomba havi 6.000Ft lenne a legolcsóbb vezetékes net (250MB/70Mbit/s). Pedig jóval lassabb is mint a Vodafoneos (bár a sebbesség nekem mellékes de mégis furcsa hogy drágább). Nem tudom miért ilyen drága. Ha egy év hűséget vállalok akkor kizárólag az első hónapra kapok 1.000Ft kedvezményt, ez lényegében semmi.

Ráadásul a telefon előfizetésem is telekomos, havi 3.700Ft. Ennek ellenére ilyen drága lenne a vezetékes net.

Máshol is ilyen drága a Telekom otthoni net? Szerintem máshol olcsóbb. Miért lehet hogy nálam drágább? MEgbízhatóbb a telekom otthoni net?



#Vodafone #Telekom #Yodafóón
2022. febr. 27. 17:19
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Lehet személyesen kéne bemennem a telekomhoz és kapnék kedvezményt?
2022. febr. 27. 17:21
 2/23 A kérdező kommentje:
Jah és se digi, se flip, se egyéb lehetőség nincs a házban. A szolgáltatók honlapján legalábbis ezt írják. Annó bementem a Digihez, hogy ott a digi kábeldoboz a folyosón. Azt mondták akkor sem tudok náluk előfizetni.
2022. febr. 27. 17:23
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha kábelen jó akkor nem a szolgalratas a rossz gondolom sejted
2022. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a szolgáltatással van aa baj. Ezért cseréltettem ki a modemet, de még mindig ugyanaz a hiba. A UPC-s időkben nem volt hibat. Aztán elköltöztem, mikor visszajöttem már Vodafonenál tudtam előfizetni, másmilyen modemet kaptam. Azóta cserélve lett a modem, a routerek, szakember megnézte. Talán túl buta a gyári modem hogy stabil legyen az internet a saját wifijén, vagy a rádugott routeren. Talán a szolgáltatónál van a gond, mástól is olvastam már hasonló problémákat. Nem tudom, de én már mindent állítgattam amit csak lehet. Utánajártam, vagy 100-szor megpróbáltam.
2022. febr. 27. 17:41
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Jól látom, hogy konkrétan minden ki lett már cserélve, kivéve azt a telibevert telefont, de akkor ia a szolgáltatás a hibás, ami egyébként tökéletesen megy pc-n. Gyönyörű következtetés.
2022. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
2 telefonom van. Van egy céges meg egy magán. Mindkettőn ugyanaz a hiba. Az irodában nincs ilyen gondom. Mikor karácsonykor a családnál voltam pár napig semmi gond nem volt. A notebookomat ritkán használom, de ott is megvan a hiba.
2022. febr. 27. 17:56
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor azt a technológiát kellene megosztani másokkal hogy tudja felismerni a wifin csatlakoztatott mobil telefont mert nincs semmi layer ami ezt az infót szállítja.


Ez kb olyan mintha Hugo boss szemüveggel nézve a tévét rosszabb lenne a kép és a szolgáltatót hibáztatnank.

2022. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
De nem beszéllek le a szolgáltató váltásról de így amit írsz az nettó baromság , ellenben lecserélteted azt kész , boldog vagy
2022. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Még valami: volt olyan probléma (konkrétan az index is megírta és én is tapasztaltam) hogy egy napig kizárólag a google szolgáltatások nem működtek a Vodafone vezetékes nettel. Konkrétan bejött pl. a facebook de nem jött be a google. Asztali gépen is ez volt. Telekomos vezeték nélküli neten meg bejött rendesen. Nagyon beteg, szinte már túlvilági dolgok történnek a Vodafonenál.

Csak attól tartok kicsit hogy a Telekomnál is lesznek gondok és fölöslegesen fiezetek rá. Azt hiszem azért megpróbálom.

2022. febr. 27. 18:36
 10/23 anonim ***** válasza:

Igen, máskor meg a telekomnal nem működik valami mert más a szolgáltató csatlakozása külföldre.


Példa: havernak Telekom van Londonban van egy cég akinek dolgozik de én segítek neki így felém is van direkt kapcsolat (ssh tunnel) és feléje is.


Neki 50 megabit a savszel limit, ennyire van limitálva nem tud gyorsabban kommunikálni vele.


Nálam 150 megabit ugyanaz, és digi a szolgáltatóm.

2022. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!